sobota, 13 kwietnia, 2024

Żłobek zamiast straży miejskiej. Decyzja w rękach pani prezydent

Radni Pragi-Północ zaapelowali do władz miasta o przeniesienie terenowego oddziału straży miejskiej. W zamian chcą stworzenia w tym miejscu żłobka.

Budynek przy ul. Młota na Nowej Pradze do 2005 r. funkcjonował jako filia Szkoły Podstawowej nr 49. Wcześniej mieściło się w nim przedszkole.

– Budynek powinien wrócić do dawnej funkcji oświatowej – mówią mieszkańcy, których głos jest szczególnie ważny. Strażnicy w ostatnich latach mocno dali im się we znaki. Na portalu Przegladpraski.pl poruszaliśmy już ten temat m.in. TUTAJ: Mandaty za złe parkowanie tylko dla wybranych i TUTAJ: Straż miejska jak koń trojański.

Radni przekonują, że z roku na rok w dzielnicowych żłobkach jest coraz mniej miejsc dla najmłodszych mieszkańców. Obecnie na przyjęcie czeka ponad 300 maluchów. – Koszt adaptacji budynku będzie niewielki – przekonuje Jacek Wachowicz, wiceprzewodniczący rady dzielnicy. – Obiekt posiada już odpowiednie wyposażenie, które wystarczy tylko dostosować do potrzeb.

Radni w przyjętym dziś stanowisku zaproponowali, żeby strażnicy przenieśli się do dawnego budynku Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami przy ul. 11 Listopada 13/15, który obecnie stoi pusty.

Decyzja leży teraz w rękach Prezydent Miasta.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości