poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Znamy program obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Pradze

Udostępnij

Znamy program obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego. Najważniejszym punktem obchodów na Pradze-Północ będzie spotkanie mieszkańców na placu Wileńskim i minuta ciszy.

W całej Warszawie nie zabraknie koncertów, spektakli teatralnych, wystaw i oficjalnych uroczystości – wszystko po to, by oddać cześć bohaterom zrywu powstańczego w 1944 r.

Przewodnim motywem wydarzeń 79. Rocznicy są słowa „Miłość istnieje zawsze”.

Program obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego na Pradze-Północ:

 • 27 lipca, godz. 11
  Mała PASTA, ul. Brzeska 24
  Spotkanie w miejscu pamięci
 • 1 sierpnia, godz. 17
  Plac Wileński, Prezentacja flagi
  Inicjatywa kibiców Legii Warszawa
 • 1 sierpnia, godz. 17.20
  Skwer płk. Antoniego Żurowskiego
  Złożenie kwiatów przy tablicy pamięci
  Koncert Chóru AK „Nowogródzkie Orły”

Gra terenowa i spektakl teatralny. Wydarzenia w Warszawie

Na 29 lipca zaplanowano grę terenową dla rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat. Podczas tego wydarzenia Park Wolności, który znajduje się na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, zamieni się w powstańczą ulicę. Uczestnicy, dzięki przygotowanym zadaniom, dowiedzą się, kim byli powstańcy i jak wyglądała ich codzienność. Będą mogli poćwiczyć spostrzegawczość, wykazać się sprytem oraz zręcznością jak prawdziwy chwat.

Wydarzenie jest połączone z premierą książeczek z serii „Chwaty”. Wstęp wolny. Udział po rejestracji na stronie Muzeum Powstania.

uroczystość
Uroczystość przy ul. Brzeskiej 24 na Pradze-Północ. Fot. Michał Swojak.

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki

Podobnie, jak w latach poprzednich odbędzie się też wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy.

W trakcie wieczoru zabrzmią takie utwory, jak „Warszawianka”, „Marsz Mokotowa”, „Sanitariuszka Małgorzatka” czy „Mała dziewczynka z AK”. Koncert 1 sierpnia, o godz. 20:30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego poprowadzi Tomasz Wolny.

Więcej informacji na temat tegorocznego programu obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego znajduje się na stronie: 1944.pl.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne