poniedziałek, 27 maja, 2024

Znamy zwycięzców na najciekawsze, pomysłowe i oryginalne praskie szyldy

Udostępnij

Poznaliśmy zwycięzców konkursu artystycznego na „Praskie szyldy”. Nowe szyldy pojawią się przy ulicach Jagiellońskiej, Dąbrowszczaków i Stalowej.

Zadanie polegało na przygotowaniu koncepcji graficznej szyldów dla lokali użytkowych należących do Miasta Stołecznego Warszawy, położonych na terenie dzielnicy Praga-Północ. Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do wszystkich zainteresowanych. Łącznie wzięło w nim udział 12 artystów. Z 34 nadesłanych w terminie prac zostało wyłonionych siedem najlepszych.

– Chcemy cały czas podnosić estetykę przestrzeni miejskiej. Warszawa to w końcu najlepszy kierunek turystyczny 2023 roku! Wspólnie zmieniajmy przestrzeń naszego miasta. Wszystkim zwycięzcom praskiego konkursu gratulujemy– apeluje zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Biura Polityki Lokalowej, Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ, Biura Architektury i Planowania Przestrzennego i Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Prace konkursowe były oceniane m.in. pod względem pomysłowości, kontekstu miejsca i walorów estetycznych.

Przedstawiamy listę lokali wraz z autorami zwycięskich prac:

 • Dąbrowszczaków 12, lok. 141 – (branża sklep papierniczy)
  Autor zwycięskiej pracy: Piotr Pędzich
 • Jagiellońska 52, lok. 89a – (branża sklep specjalistyczny medyczny)
  Autor zwycięskiej pracy: Marta Tracz,
 • Jagiellońska 52, lok. 91a – (branża sklep specjalistyczny oświetlenie, serwis fryzjerski) Autor zwycięskiej pracy: Przemysław Ostaszewski,
 • Jagiellońska 52, lok. 92a – (branża optyk)
  Autor zwycięskiej pracy: Przemysław Ostaszewski,
 • Stalowa 28, lok. 58/64 – (pracownia rzemieślnicza Dom Piernika)
  Autor zwycięskiej pracy: Natalia Fornalska,
 • Stalowa 33, lok. U1 – (branża krawiectwo)
  Autor zwycięskiej pracy: Natalia Fornalska,
 • Stalowa 37, lok. 24/25 – (branża gastronomiczna)
  Autor zwycięskiej pracy: Natalia Fornalska.
szyld
Szyld przy ul. Stalowej 28, lok. 58/64 – pracownia rzemieślnicza Dom Piernika. Autor zwycięskiej pracy: Natalia Fornalska. Fot., Mat. prasowe.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne