środa, 17 lipca, 2024

Zobacz jak będzie wyglądał pieszo-rowerowy most przez Wisłę [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Powściągliwy i elegancki, tak jury konkursu określiło projekt pieszo-rowerowej przeprawy przez Wisłę na wysokości ul. Karowej i Okrzei. Dziś ogłoszono wyniki. Zwyciężył projekt Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy.

– To był niezwykle trudny wybór, bowiem napłynęło wiele bardzo ciekawych prac. Niezwykle istotne było dla nas, żeby wybrać perełkę architektoniczną, która będzie uzupełniała a nie dominowała nad otoczeniem i będzie wyglądała tak, jakby tu zawsze była – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Konkurs ogłoszono w grudniu 2016 r. Wpłynęło 40 prac konkursowych (z czego 6 z zagranicy),

Zwycięski projekt został nagrodzony za „powściągliwą i niezwykle elegancką formę”, doskonale wpisującą się w pejzaż tej części miasta. Autorzy pracy „zachowując oryginalny i niepowtarzalny wygląd przeprawy, nie starali się konkurować z charakterystycznymi obiektami zlokalizowanymi w sąsiedztwie mostu. Zdaniem jury pracę „cechuje wysoka jakość architektury, również w zakresie detalu”. Zwycięska koncepcja, na tle innych rozwiązań konkursowych, daje również największe nadzieje na sprawną i efektywną realizację przeprawy.

Kładka, o długości 400 metrów i szerokości 6 metrów, na wysokości ul. Karowej i S. Okrzei ma przybliżyć Pragę do centrum, łącząc rewitalizowane obecnie obszary prawobrzeżnej Warszawy z bulwarami wiślanymi. Powstanie spacerowy ciąg pomiędzy ul. Ząbkowską a Powiślem i Krakowskim Przedmieściem. Most pieszo-rowerowy zostanie również włączony w istniejący i planowany układ infrastruktury rowerowej po obu stronach Wisły, dzięki czemu powstanie korytarz rowerowy, łączący Pragę i Targówek z Powiślem, Śródmieściem, a nawet Wolą.

Budowa kładki ma kosztować ok. 30 mln zł. Według planów miasta inwestycja zacznie się najwcześniej jesienią 2018 r. i, o ile nic nie stanie na przeszkodzie, skończy się prawdopodobnie na początku 2020 r.

Fot. Materiały prasowe

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne