poniedziałek, 27 maja, 2024

ZUS na Pradze modernizuje budynek.

Udostępnij

Budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. 11 Listopada zmieni swój wygląd. Obiekt przejdzie gruntowną modernizację. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w obsłudze.

Prace budowlane przy ul. 11 Listopada 15A mają rozpocząć się 4 maja. To oznacza, że w budynku praskiego ZUS-u przestanie działać sala obsługi. Na czas remontu mieszkańcy Pragi będą musieli korzystać z II Oddziału ZUS przy ul. Podskarbińskiej 25 na Pradze-Południe.

Na temat planowanych działań wypowiada się dyrektor II Oddziału ZUS – Beata Pawlińska-Wiak.

Co było motywacją do rozpoczęcia działań związanych z termomodernizacją?

Polska staje się coraz bardziej ekologicznym krajem. Zaczynamy doceniać troskę o środowisko i dlatego wszyscy powinniśmy przyczyniać się do redukcji zanieczyszczeń, zwłaszcza lokalnie, w miejscach, w których mieszkamy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał dofinansowanie z funduszy europejskich i dzięki temu możemy przeprowadzić termomodernizację oraz modernizację systemu grzewczego Inspektoratu na Pradze-Północ. Takie rozwiązanie sprawi, że budynek będzie wymagał mniejszego zapotrzebowania na energię, ale też zredukujemy emisję szkodliwych gazów do atmosfery. To był nasz cel, nad którym pracujemy już od dłuższego czasu.

Jak będą przebiegały pracę nad projektem?

Jak już wcześniej wspomniałam zmniejszymy zapotrzebowanie Inspektoratu na energię, a stanie się tak dzięki, między innymi, wykonaniu prac dociepleniowych ścian, stropów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej na niskoemisyjne, modernizacji instalacji oświetlenia i wentylacji. Chcemy też wyposażyć budynek w ogniwa fotowoltaiczne. Zależy nam, by stać się jak najbardziej ekologicznym Inspektoratem, przyjaznym dla lokalnej społeczności i środowiska.

Ponadto modernizacji poddamy sale obsługi klientów, aby dostosować je do potrzeb realizacji nowych zadań. Zapewni to większy komfort obsługi klientów, w tym osób niepełnosprawnych oraz osób starszych.

Nawiązując do społeczności – jakie zmiany w związku z termomodernizacją odczują klienci Zakładu?

Podczas wykonywanych prac nie będzie tych zmian wiele. Inspektorat przez cały ten okres będzie pracował i klienci nadal będą mogli korzystać z naszych usług. Gdy prace już się zakończą, budynek zmieni się wizualnie i mamy nadzieję, że będzie ozdobą okolicy, ale najważniejsze zmiany to te dla środowiska. Mogłoby się wydawać, że termomodernizacja jednego budynku to niewiele w perspektywie całego kraju czy nawet świata, ale jestem przekonana, że każde takie działanie prowadzi do dużych zmian.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne