piątek, 14 czerwca, 2024

Życzenia Wielkanocne dla mieszkańców od biskupa Romualda Kamińskiego

Udostępnij

Wielkanocne życzenia, specjalnie dla mieszkańców warszawskiej Pragi i czytelników Przeglądu Praskiego, złożył Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski.

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? …
Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? …
Czy Chrystus Jezus, który poniósł [za nas] śmierć,
co więcej – zmartwychwstał, … i przyczynia się za nami?
Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej?
Utrapienie, …niebezpieczeństwo czy miecz?
…we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo
dzięki Temu, który nas umiłował. (por. Rz 8,31-37)

Drodzy Czytelnicy Przeglądu Praskiego,
Siostry i Bracia,

Słowa św. Pawła Apostoła nabierają jakże szczególnej wymowy w chwili, gdy żyjemy jakby na krawędzi znanego dotychczas świata – wiemy, że po ludzku nic nie będzie już takie samo, nie wiemy co przyniesie każdy nadchodzący dzień.

A zarazem wiemy to, co dla nas, ludzi wierzących, jest najważniejsze: jesteśmy umiłowanymi dziećmi Ojca Niebieskiego, który nie dopuści, by jakakolwiek krzywda oderwała nas od Niego – zostaliśmy ocaleni za cenę krwi Jego Syna, cenę zapłaconą na Krzyżu, cenę przypieczętowaną śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.

Dlatego życzę każdemu z Was – przede wszystkim – mocnej nadziei, której źródłem jest potęga wiary, mocy miłości miłosiernej naszego Pana, Jezusa Chrystusa – Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana.

Życzę Wam głębokiego pokoju serc i radości prawdziwej, bo będącej darem Boga.

Dziękuję każdemu z Was za dobro, którym na różne sposoby obdarzacie tych, którzy z ogarniętej wojną Ukrainy przyjeżdżają do Polski, do Warszawy i znajdują przystań wśród Was.

Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja!

Z serca błogosławię

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne