środa, 17 lipca, 2024

150 meczów w dwa dni. Zakończył się największy turniej na Pradze

Udostępnij

W hali sportowej przy ul. Szanajcy zmierzyło się 30 siatkarskich drużyn dziewcząt. Przez dwa dni rozegrano ponad 150 meczów. To jeden z największych turniejów sportowych na Pradze-Północ.

Do rozgrywek o puchar Prasko-Północnego Turnieju Trójek Siatkarskich Dziewcząt przystąpiło 30 drużyn, m.in. z Warszawy, Ostrołęki i Mińska Mazowieckiego. Zespoły zostały podzielone na sześć grup. Grały systemem „każdy z każdym”, równolegle na ośmiu boiskach hali sportowej przy ul. Szanajcy.

– Niestety, w przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym roku hala przy ul. Szanajcy nie wypełniła się kibicami, ponieważ turniej z uwagi na bezpieczeństwo odbył się bez udziału publiczności – mówi Andrzej Sowa, organizator wydarzenia i radny dzielnicy Praga-Północ. – Szkoda, bo wiele spotkań stało na wysokim poziomie. Były emocjonujące i zacięte, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki nagradzane były brawami tylko trenerów i koleżanek.

polnocno-praski turniej trojek siatkarskich
Andrzej Sowa, organizator wydarzenia i radny dzielnicy Praga-Północ, wręcza medale i nagrody zwycięzcom.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Akademię Siatkówki Tomasza Wójtowicza. Zespół jest prowadzony przez wielokrotną reprezentantkę naszego kraju, medalistkę mistrzostw Polski i Europy, Dominikę Leśniewicz. Drugie miejsce zajęła KS Saska Warszawa, a trzecie Olimp Mińsk Mazowiecki.

Najlepszą zawodniczką turnieju, w opinii organizatorów i trenerów, została uznana Hania Leśniewicz reprezentująca ASTW. – Dziewczęta walczące w grupie finałowej zaprezentowały duże umiejętności techniczne, dobrą organizację gry i ogromną ambicję – dodaje radny Sowa.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na uroczyste zakończenie, podczas którego zawodniczki z najlepszych zespołów otrzymały statuetki, medale, dyplomy i efektowne nagrody rzeczowe, których fundatorem był Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Północ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne