wtorek, 23 lipca, 2024

5 milionów złotych ekstra dla Pragi-Północ

Udostępnij

Dzielnica Praga-Północ jest jedną z najlepszych w wydawaniu pieniędzy. Chodzi o inwestycje przeprowadzone w 2021 roku. Zajęliśmy w drugie miejsce w Warszawie, za co miasto obiecało nam nagrodę.

W 2021 r. Praga-Północ zainwestowała 37, 5 z przyznanych przez Radę Warszawy 42,5 mln zł, czyli 88,2 proc. To m.in. budowa kompleksu sportowego na Golędzinowie czy umowy na prace drogowe.

Najgorzej było na Ochocie, gdzie urzędnicy zrealizowali inwestycje w niespełna 40 proc. – donosi portal Wyborcza.pl. Trzy pierwsze dzielnice w zestawieniu najlepiej zarządzanych, czyli Śródmieście, Praga-Północ i Wesoła, dostaną w nagrodę po 5 mln zł ekstra na kolejne inwestycje.

Jak swój budżet na inwestycje zrealizowały miejskie jednostki w dzielnicy?

W dzielnicy najskuteczniejsi w inwestowaniu pieniędzy byli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej – zrealizowali budżet w 99 proc. Podobnie Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami, który z zaplanowanych inwestycji wykonał aż 91,7 proc. Najgorzej w dzielnicowym zestawieniu wypadł Zarząd Praskich Terenów Publicznych, które zrealizował zaplanowany budżet w 16,5 proc. – Tak niskie wykonanie wynika przede wszystkim z przesunięcia realizacji zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy nowego placu zabaw na pl. Hallera – tłumaczą przedstawiciele jednostki w mediach społecznościowych.

Na co dzielnica przeznaczy dodatkowe środki?

– Potrzeb jest wiele, ale uważam, że przede wszystkim należy wykonać pilne remonty w przedszkolach, chodzi o nawierzchnie placów zabaw w placówkach przy ulicach Równej, Ratuszowej i Szymanowskiego – wylicza Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy ze stowarzyszenia Kocham Pragę.

Jak udało nam się ustalić, koszt remontów na placach zabaw wyniesie 2,4 mln zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne