piątek, 14 czerwca, 2024

Prezydent Warszawy zamyka urzędy. Dziś jest ostatni dzień pracy urzędników

Udostępnij

Dziś jest ostatni dzień pracy urzędu dzielnicy Praga-Północ. Wszyscy urzędnicy, decyzją prezydenta Warszawy, w najbliższy piątek mają wolne. Urząd przy ul. Kłopotowskiego zostanie otwarty dla mieszkańców dopiero w środę – 27 grudnia.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował, że 22 grudnia 2023 roku będzie dla pracowników dniem wolnym w zamian za święto przypadające w sobotę. Oznacza to, że dzisiejszy dzień (21.12) jest ostatnim dniem na załatwienie w tym tygodniu sprawy urzędowej w mieście. Kolejne dni urzędowe to 27, 28 i 29.12.2023 roku.

22 grudnia to w Urzędzie m.st. Warszawy dzień wolny od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę (11 listopada 2023 roku). Pełniony będzie jednak dyżur do rejestracji zgonów dla całej Warszawy: w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Gen. Andersa 5, w godzinach od 8.00 do 16.00.

W tych dniach nie będzie można załatwić żadnych innych spraw w miejskich urzędach.

Warszawa 19115 działa przez całą dobę

Urzędnicy przypominają jednak, że dzięki Miejskiemu Centrum Kontaktu Warszawa 19115 mieszkańcy stolicy mogą kontaktować się z urzędem również w święta i dni wolne od pracy. Dzięki „19115” można uzyskać wszystkie informacje o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie, zgłosić problem, którym powinny zająć się służby miejskie, poprosić o interwencję. Mieszkańcy mogą także przekazać swój pomysł na ulepszenie otoczenia, wyjść z inicjatywą czy zgłosić wolny wniosek.

Z centrum Warszawa 19115, można kontaktować się 24 godziny dobę przez cały tydzień za pomocą:

  • bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115,
  • portalu warszawa19115.pl,
  • telefonu 19115*,
  • e-maila: kontakt@um.warszawa.pl,
  • czatu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne