Już jutro, w niedzielę 13 stycznia, Legia Warszawa zmierzy się przy ul. Łazienkowskiej z drużyną Warty Poznań. Z powodu przebudowy Trasy Łazienkowskiej dojazd na stadion będzie inny niż zwykle. Sprawdziliśmy jakie zmiany czekają na kibiców z Pragi-Północ, którzy wybierają się na mecz.
W styczniu 2022 r. rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Ze względów bezpieczeństwa sąsiednie ulice zostały zamknięte dla ruchu, a autobusy skierowano na objazdy.
Linia 162 zmienia trasę
Swoje trasy zmieniły autobusy, które wcześniej przejeżdżały przez rondo Stanisława Sedlaczka, w tym 162, legendarna linia kibiców Legii z prawobrzeżnej Warszawy.
Autobus 162 nie pojedzie tak jak dotychczas, czyli ul. Myśliwiecką tylko wcześniej skręci w ul. Górnośląską. Autobus dojedzie do Wisłostrady i dalej prosto w kierunku Siekierek. Najłatwiej wysiąść na przystanku Legia-Stadion 01 tuż za ul. Łazienkowską (na wysokości strzelnicy CWKS Legia). Możemy też wysiąść przystanek wcześniej (Torwar 03), który znajduje się pod mostem Łazienkowskim.
Na Legie z Pragi-Północ dojedziemy też np. autobusem 166 (pl. Hallera, Inżynierska, Wileńska i Targowa), ale z przesiadką na Powiślu, na przystanku Książęca 04, lub autobusem 185 z przystanku pod mostem Gdańskim lub Śląsko-Dabrowskim po drugiej stronie Wisły i dalej Wisłostradą i Czerniakowską dojedziemy do przystanku Torwar 03 lub Legia-Stadion 01.
Powrót z Powiśla na Pragę
Przystanek powrotny autobusu 162 będzie znajdował się po drugiej stronie ul. Czerniakowskiej. Warto pamiętać, że będzie to przystanek na żądanie. Autobus wróci na swoją normalną trasę tuż przed mostem Poniatowskiego, przy ul. Ludnej.
„Bródno, Praga, Targówek…”
Autobus 162 to legendarna linia autobusowa, która od lat wozi kolejne pokolenia kibiców warszawskiej Legii z Pragi-Północ. Linia została uruchomiona w 1965 r. na trasie z Powiśla na Pragę. Pętla autobusu znajdowała się wtedy na skrzyżowaniu ul. Letniej i ul. Szwedzkiej.
W 1978 r. trasa 162 została wydłużona na Targówek. Przez ponad 40 lat autobusem 162 jeździli też kibice z Targówka i Bródna. W 2019 r. trasa została jednak skrócona, i od tej pory linia ma swój początek na pl. Hallera, na Pradze II.
W czasach, gdy linia 162 kursowała przez most Śląsko-Dąbrowski, miejscem spotkań kibiców był przystanek pod cerkwią. Tu spotykali się legioniści z Pragi, Targówka, Bródna, a także z podwarszawskich miejscowości. Gdy autobus z kibicami ruszał w kierunku stadionu Legii, po ulicach dzielnicy niosła się piosenka: „Bródno, Praga, Targówek…”. Kultowa linia nierzadko jechała z tzw. ogonem w postaci radiowozu, którego obecność miała studzić emocje kibiców.
Mecz Legii Warszawa odbędzie 13 lutego, o godz. 17.30. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Bilety są dostępne w kasach na stadionie Legii Warszawa oraz w systemie online.