sobota, 30 września, 2023

Auchan, Leroy Merlin i Subway. Firmy dobrze znane mieszkańcom Pragi, które zostały w Rosji

Leroy Merlin, sieć Auchan i Subway to marki, które postanowiły kontynuować  działalność gospodarczą w Rosji. Ich właściciele nie zważają na agresje tego kraju na Ukrainę. Marki te, są bardzo dobrze znane mieszkańcom Pragi-Północ.

Leroy Merlin, popularna sieć sklepów budowlanych, oraz hipermarkety Auchan nie mają swoich sklepów w Galerii Wileńska, największej galerii handlowej na Pradze-Północ. Znajdziemy je za to w sąsiedztwie dzielnicy. W galerii działa za to Subway, popularny bar szybkiej obsługi, który głównie sprzedaje kanapki.

Najbliższy hipermarket Auchan, podobnie jak Leroy Merlin, znajduje się na Żeraniu, przy ul. Modlińskiej. Najbliższe sklepy Leroy mieszczą się też w centrum handlowym Arkadia oraz w kompleksie handlowym Homepark Targówek przy Trasie Toruńskiej.

Jak informują przedstawiciele sieci Leroy Merlin Polska, zarząd firmy podjął decyzje o wstrzymaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi, choć jak sami przyznają współpraca ta miała charakter marginalny. – Dochód ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia białoruskiego bądź rosyjskiego, ma zostać przekazany na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie – czytamy w komunikacie sieci. W rosyjskich mediach pojawiła się jednak informacja, że Leroy Merlin planuje zwiększyć dostawy i rozszerzyć asortyment wykorzystując fakt, że inne firmy postanowiły wycofać się z rynku agresora.

Na stronach portalu RaportCSR.pl możemy przeczytać, że wśród firm, które są bardzo dobrze znane w Polsce, i które nie zrezygnowały z interesów w Rosji są:

  • Oriflame
  • Raiffeisen Bank
  • Xiaomi
  • Huawei
  • Decathlon
  • Lorenz

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości