wtorek, 18 czerwca, 2024

Bazar Różyckiego czekają zmiany

Udostępnij

Nowe funkcje społeczno–kulturalne oraz zmiany architektoniczne – tak ma zmienić się Bazar Różyckiego. Nowa koncepcja rewitalizacji Różyca po raz pierwszy zostanie zaprezentowana mieszkańcom dzisiaj, 2 lutego, na otwartym spotkaniu w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Prostopadły układ alejek, kwadratowy kształt pawilonów zaprojektowanych w modułach czterostanowiskowych, z możliwością ich podziału i łączenia. Większa intensywność zabudowy handlowej, ale też 300 m2 pod funkcję placu miejskiego, a funkcje społeczne, kulturalne i integrujące prawie całkowicie przeniesione zostały na poziom „+1”. Z kolei historyczne detale bazaru, jak brama i syfon, zostały zachowane. To tylko niektóre z elementów nowej koncepcji modernizacji Różyca.

Projekt jest efektem wytycznych i potrzeb zgłaszanych przez specjalistów, kupców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i aktywistów w ramach warsztatów prowadzonych od 15 grudnia 2014 r. Nowa koncepcja architektoniczna, która zaprezentowana zostanie na spotkaniu, przygotowana została przez arch. Aleksandrę Wasilkowską.

Otwarte spotkanie z mieszkańcami, połączone z dyskusją, odbędzie się dzisiaj, 2 lutego 2016 r., o godzinie 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52. Wstęp wolny.

źródło: Urząd m.st. Warszawy

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne