poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Coraz więcej mandatów na Pradze. Straż miejska ujawniła setki wykroczeń drogowych

Udostępnij

W ciągu ostatniego miesiąca strażnicy miejscy ujawnili aż 776 wykroczeń drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem na osiedlu Praga II. To część dzielnicy, na której obowiązuje strefa płatnego parkowania oraz specjalne identyfikatory.

Jak udało nam się ustalić; od 15 lutego br. strażnicy z komendy przy ul. Młota ujawnili 776 pojazdów zaparkowanych nielegalnie, z tego aż 599 w podwórkach, na których obowiązują specjalne identyfikatory mieszkańca. Założono 71 blokad na koła, a cztery samochody zostały odholowane. 46 osób zostało ukaranych mandatami na miejscu, a 566 zostało wezwanych na komendę.

straznik miejski
Straż Miejska

Jak dodają strażnicy; z 776 interwencji, które przeprowadzili, 533 to zgłoszenia od mieszkańców Warszawy, a 223 zostały ujawnione przez samych strażników.

Mandat za złe parkowanie

Warto wiedzieć, że jeśli zostawimy samochód w miejscu niedozwolonym, to mandat za takie wykroczenie może nas kosztować od 100 zł do nawet 1200 zł. Najdroższa pozycja w taryfikatorze dotyczy parkowania na miejscu dla osób niepełnosprawnych

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne