piątek, 14 czerwca, 2024

Dariusz Wolke (1961-2021). Wspomnienie w pierwszą rocznicę śmierci

Udostępnij

Rok temu, 11 czerwca 2021 roku, środowiskiem warszawskich samorządowców wstrząsnęła tragiczna wiadomość. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Dariusz Wolke, wieloletni wiceburmistrz Pragi-Północ. Odszedł przyjaciel, kolega, burmistrz.

Dariusz Wolke był dwukrotnie wiceburmistrzem dzielnicy Praga-Północ, zarządzał też dzielnicą Śródmieście. Był wieloletnim działaczem samorządowym stowarzyszenia „Kocham Pragę”. Odszedł w wieku niespełna 60 lat. – Dla mnie zawsze najważniejsze jest dobro Pragi i jej mieszkańców, to jest mój główny cel i sens działania – mówił podczas jednego z ostatnich wywiadów dla Przeglądu Praskiego.

Msza święta w pierwszą rocznicę śmierci Dariusza Wolke odbędzie się o godz. 13 w niedzielę (12 czerwca) w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul. Kobielskiej 10.

Grób Dariusza Wolke znajduje się na Cmentarzu Bródnowskim, w kwaterze 6C-6-27.

Przedstawiamy archiwum zdjęć redakcji Przeglądu Praskiego, na których uwieczniliśmy naszego wiceburmistrza.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne