poniedziałek, 15 lipca, 2024

Developer jak konserwator. Chce chronić zabytki Pragi

Udostępnij

Developer, który stawia nowe budynki przy ul. Radzymińskiej, zaangażuje się w działania konserwacyjne w zabytkowych kamienicach sąsiadujących z inwestycją. To wynik porozumienie firmy Nexity i władz miasta.

Inwestycja o nazwie La Praga powstaje przy ul. Radzymińskiej 10. Pisaliśmy o tym tutaj Przy Radzymińskiej powstają nowe budynki.

Francuski developer zobowiązał się do wykonania szeregu prac remontowych sąsiednich kamienic przy ul. Radzymińskiej 32 oraz Wołomińskiej 11. Jak tłumaczy, chce w ten sposób budować dobre relacje z lokalną społecznością i zapewnić sąsiadom komfort w trakcie inwestycji.

Deweloper wykona prace remontowe, które poprawią poziom bezpieczeństwa sąsiednich budynków i ich mieszkańców. Poza wzmocnieniem i zabezpieczeniem budynków na czas prowadzonych robót i po wybudowaniu nowej Inwestycji, na budynku Radzymińska 32 Nexity podejmie się przemurowania zwieńczeń kominów, wydłużenia ciągu kominowego najbliższej nowej inwestycji, pełnej wymiany więźby dachowej oraz wykonania nowej połaci dachowej, które są w bardzo złej kondycji. Inwestor planuje również zamontowanie kamer monitoringu, które zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo lokatorom i mieniu w trakcie realizacji projektu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne