poniedziałek, 20 maja, 2024

Nowy chodnik przy Naczelnikowskiej i plan budowy przejścia przez tory przy Dworcu Wileńskim

Udostępnij

Na przejeździe kolejowym przy ul. Radzymińskiej i Naczelnikowskiej został wybudowany nowy chodnik. Zostały też zamontowane nowe rogatki, sygnalizacja i oświetlenie. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Kolejarze wymienili też stare urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Wileńska – Warszawa Wileńska Marki. Zamontowane zostały m.in. nowe semafory, urządzenia sterowania ruchem kolejowym i napędy zwrotnicowe. Rozjazdy zostaną wyposażone w elektryczny system ogrzewania. – Takie rozwiązanie zapewni niezakłóconą pracę urządzeń nawet w trudnych warunkach zimowych – tłumaczą przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe.

Monitoring na przejeździe kolejowym przy ul. Kosmowskiej

To nie koniec inwestycji w kolejową infrastrukturę na Pradze-Północ. Na przejeździe przy ul. Kosmowskiej, na wysokości ul. Szwedzkiej, wymienione zostaną rogatki, oświetlenie i sygnalizacja, zostanie też zamontowany monitoring. Prace w tym miejscu zaplanowane są na październik i listopad 2024 roku.

Przejście przez tory na wysokości ul. Rzeszotarskiej

Jak poinformował burmistrz Pragi-Północ, Paweł Lisiecki, przy Dworcu Wileńskim ma też powstać nowe przejście przez tory. W ostatnich dniach odbyła się wizja lokalna. – Kolejarze z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. spotkali się z przedstawicielami urzędu dzielnicy w sprawie wytyczenia bezpiecznego przejścia przez tory linii kolejowej Warszawa Wileńska – Wołomin na wysokości ulicy Heleny Rzeszotarskiej. Po spotkaniu ustalono wstępną lokalizację przejścia. Uzgodniono, że kolejarze przygotują koncepcję przejścia i następnie uzgodnią ją z urzędem. Określone zostaną warunki konieczne dla zapewnienia wymaganego poziomu bezpieczeństwa, aby przejście mogło funkcjonować w danej lokalizacji – mówi Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP PLK.

na zdjęciu pociąg
Pociąg na Pradze-Północ przy przyjeździe przy al. Solidarności.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne