piątek, 14 czerwca, 2024

Dmuchawce, latawce, wiatr… W niedzielę Jarmark Floriański

Udostępnij

W niedzielę odbędzie się 14. edycja Jarmarku Floriańskiego. Ulica Floriańska zapełni się w tym dniu kramami i stoiskami z regionalnymi produktami i rękodziełem lokalnych artystów.

Kiermasz rozpocznie się już o godz. 9 i potrwa do wieczora. Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przygotowane zostały darmowe „dmuchańce” i animacje. Ciekawie zapowiada się też stoisko urządzone w klimacie dawnej Warszawy, gdzie dzieci będą mogły poznać podwórkowe gry takie jak klasy czy kapsle. Tradycyjnie nie zabraknie też kramów i stoisk z regionalnymi produktami i rękodziełem lokalnych artystów.

Kabarety, warsztaty tańca i gwiazda wieczoru

Od godz. 14.30 rozpocznie się program na scenie głównej, u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Kłopotowskiego. Już na samym początku sporą dawkę uśmiechu zapewni Kabaret Księdza Proboszcza, a o jego odpowiedni poziom do końca Jarmarku zadbają do Formacja Chatelet i Paranienormalni. Praskim akcentem na scenie będzie występ Kapeli Praskiej oraz warsztaty taneczne „Ta ostatnia nadziela” w wykonaniu Stowarzyszenia Format Zero i Akademii Tanga. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej muzyki – Urszula. Na Pradze z pewnością zabrzmią tego dnia jej największe przeboje: „Konik na biegunach” czy „Dmuchawce, latawce, wiatr”

Program Jarmarku Floriańskiego:

  • 14.30 Kabaret Księdza Proboszcza
  • 15.00 Kapela Praska
  • 15.45 Ta ostatnia niedziela – warsztaty tanga
  • 16.15 Ceremonia wręczenia Florianów
  • 16.45 Formacja Chatelet
  • 18.00 Paranienormalni
  • 19.15 Urszula

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Patronat nad Jarmarkiem Floriańskim objął Jego Ekscelencja Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Partnerami imprezy są: Galeria Wileńska i Warszawski Ogród Zoologiczny.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne