czwartek, 18 lipca, 2024

Drogowcy doświetlą Pragę. W planie Ratuszowa i przejścia dla pieszych

Udostępnij

Drogowcy ogłosili przetarg na modernizację oświetlenia na ul. Ratuszowej. Jeszcze w tym roku stare betonowe latarnie zostaną zastąpione przez nowe słupy z ledowymi oprawami. Ma być jaśniej, bezpieczniej i taniej.

Nowe oświetlenie pojawi się na całej ulicy. 58 latarni zostanie zastąpionych przez nowoczesne słupy oświetleniowe. Dodatkowo pojawi się też 21 latarni, które będą oświetlały chodnik. Na wszystkich latarniach zawiśnie łącznie 97 ledowych opraw.

– Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przede wszystkim po zmroku będzie jaśniej. Zmniejszy się również ryzyko wystąpienia awarii, bo inwestycja zakłada wymianę przewodów – ułożonych w ziemi zostanie 940 m nowego okablowania. Redukcji ulegnie zużycie energii elektrycznej, bo oprawy ledowe do zapewnienia lepszego światła potrzebują zdecydowanie mniej prądu niż lampy sodowe – przekonują przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Przejścia na Pradze zostaną doświetlone

W ramach przebudowy oświetlenia na ul. Ratuszowej doświetlonych zostanie sześć przejść dla pieszych bez sygnalizacji: dwie zebry na skrzyżowaniu z ul. Targową i po jednej przy wejściu do zoo, przy skrzyżowaniu z ul. Namysłowską oraz przy wlocie ul. Harnasie, a oprócz tego jedno przejście na skrzyżowaniu ulic Targowej i 11 listopada.

Fot. ZDM

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne