poniedziałek, 26 lutego, 2024

Drogowcy doświetlili przejścia dla pieszych na Pradze-Północ [LISTA]

Kolejne ulice na Pradze zostały doświetlone. To efekt programu, który jest prowadzony od 2016 roku w całej Warszawie przez Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy poinformowali, że doświetlili już blisko połowę z zaplanowanych w całej Warszawie 300 miejsc. O planach drogowców pisaliśmy w styczniu Drogowcy chcą doświetlić prawie 300 przejść dla pieszych. Na Pradze-Północ wybrano tylko sześć

Zgodnie z planem drogowcy na Pradze-Północ doświetlili już wszystkie, z sześciu zaplanowanych przejść przy ulicach i skrzyżowaniach [LISTA]:

  • Sokola,
  • Jagiellońska/Cyryla i Metodego,
  • pl. Hallera/Groszkowskiego,
  • pl. Hallera 5,
  • Wileńska/Konopacka.

Sava oprawa dla Warszawy

Ulice i przejścia zostały doświetlone oprawami SAVA, które zostały przygotowane specjalnie dla Warszawy. Oprawa przypomina mały latający spodek, a swój nowoczesny wygląd zawdzięcza kształtowi kopuły future proof, w której mieszczą się wszystkie podzespoły składające się na działanie lampy. Sercem oprawy jest odpowiednio dostosowany układ optyczny pozwalający na ustawienie odpowiedniej temperatury barwowej światła.

Model wyróżnia się też tym, że będzie prostszy w utrzymaniu i naprawie. Aby otworzyć oprawę i wymienić zużytą część, pracownik serwisu nie będzie musiał używać specjalistycznych narzędzi. Wszystko dzięki zastosowaniu m.in. trwałego zawiasu i systemu automatycznego rozłączenia.

Cała konstrukcja oprawy wykonana jest ze stopów aluminium. To pozwoli jej przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat. To ważne, bo wraz z latarniami są cały czas narażone na działanie warunków atmosferycznych, w tym opadów i dużych różnic temperatur zwłaszcza zimą.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości