piątek, 14 czerwca, 2024

Duży remont w szkole przy Białostockiej. Ma potrwać do końca roku

Udostępnij

Rusza kolejny etap remontu szkoły przy Białostockiej. Dzielnica zaplanowała wymianę instalacji elektrycznej i remont pomieszczeń w budynku. Pracę mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Urząd Dzielnicy Praga-Północ otworzył oferty na remont instalacji elektrycznej na II piętrze oraz remont pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej Nr 73 przy ul. Białostockiej 10/18.

Wpłynęły cztery oferty, najtańsza na kwotę 1.095.523,36 zł. Urzędnicy z Wydziału Inwestycji i Wsparcia Rewitalizacji zaplanowali m.in. wymianę instalacji elektrycznej, opraw w piwnicach i na parterze budynku, malowanie pomieszczeń i wymianę drzwi. Teraz urzędnicy przyjrzą się ofertom i wybiorą najkorzystniejszą. Remont powinien zakończyć się w tym roku.

– To kolejna inwestycja na rzecz społeczności skupionej wokół szkoły – mówi Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz Pragi-Północ odpowiedzialny za oświatę. Należy przypomnieć, że w tym roku w szkole, z inicjatywy Kacprzaka, wykonano już remont łazienek.

Co z halą sportową przy Białostockiej?

Teraz czekamy na kluczowe rozstrzygnięcia w temacie budowy hali sportowej przy Białostockiej. Urząd Dzielnicy zawarł już umowę z pracownią Inicjatywa Projektowa Sp. z o.o. na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego hali. Prace, które będą podstawą do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie hali w systemie zaprojektuj i buduj, mają zakończyć się w styczniu 2022 r.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne