piątek, 24 maja, 2024

Dwie nowe lokalizacje stacji Veturilo na Pradze

Udostępnij

Stacje Veturilo, które drogowcy zdemontowali w związku z przebudową Wybrzeża Helskiego wróciły na Pragę.

Stacje Ratuszowa – ZOO oraz Okrzei – Panieńska zostały zdemontowane w maju, wraz z kolejnym etapem prac przy przebudowie ciągu ulic Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie. Pisaliśmy o tym tutaj Veturilo szuka nowych miejsc na Pradze. Jak informował Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej, miasto szukało dla nich nowych lokalizacji.

Nowe stacje powstały przy Kinie Praha oraz tuż przed wejściem do Centrum Handlowego Galeria Wileńska i stacji metra „Dworzec Wileński”

Wśród propozycji nowych lokalizacji znalazła się też ulica Szwedzka, skąd stacja zniknęła przy okazji przebudowy skrzyżowania. Pisaliśmy o tym tutaj W tym roku przebudują skrzyżowanie Szwedzkiej i Solidarności. Pełnomocnik tłumaczy jednak, że stacja nie wróci już w to samo miejsce. – Stała dokładnie w osi nowego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego. Pracujemy, żeby pojawiła się przy nowej stacji metra Szwedzka. Wymaga to jednak uzyskania odstępstwa od gwarancji na nową nawierzchnię – informuje Puchalski.

Fot. FB/PelnomocnikRowerowyWarszawa

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne