sobota, 18 maja, 2024

Festiwal Twórczości Janusza Kondratowicza. Artysta mieszkał przy Targowej

Udostępnij

10 w skali Beauforta, Biały krzyż, Blue Box, Ciao Italia czy Kwiaty we włosach – to wszystko teksty autorstwa Janusza Kondratowicza, który mieszkał przy Targowej. Artyści, którzy koncertują na Pradze, postanowili uczcić jego pamięć. Zaprezentują aranżacje znanych utworów!

Janusz Kondratowicz to jeden z najwybitniejszych polskich autorów tekstów piosenek. Współpracował z wieloma artystami: Haliną Frąckowiak, Urszulą, Anną Jantar, Krzysztofem Klenczonem, Krzysztofem Krawczykiem oraz zespołami Czerwone Gitary, Trubadurzy, Rezerwat, TOP ONE, Czerwono-Czarni. Na podstawie jego twórczości powstało dziesiątki przebojów.

A cała ta historia zaczęła się na warszawskiej Pradze, w kamienicy przy Targowej 32, gdzie urodził się i wiele lat mieszkał Janusz Kondratowicz! W tym roku zatoczy koło i artyści związani z Pragą zaprezentują aranżacje znanych utworów, do których Prażanin stworzył teksty.

Koncert odbędzie się 30 września o godz. 19.00 w Kulturze Wysokiej przy ul. Szwedzkiej 2.

Wystąpią Justyna Jary i Alegancka Kapela, Joanna Mioduchowska i Krzysztof Tkaczyk, Szósta Aleja, Dobrze Brzmi, Hard Staff, Zima w Środku Lata.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne