piątek, 24 maja, 2024

Hawajski koniec wakacji i dwa filmy w Parku Praskim

Udostępnij

Dziś i jutro o godz. 20.30 czekają na nas ostatnie seanse kina letniego w Parku Praskim. W niedzielę, w parku odbędzie się też koncert muzyki reggae oraz występ Małgorzaty Ewy Czernik z programem Tańczące Ogrody. Będzie też akcent sportowy – pokaz karate w wykonaniu Dominika i Radosława Parolów.

201508-praskie-lato-hawaje
Filmowa Praga

W sobotę 29 sierpnia o godz. 20.30 w muszli Parku Praskiego obejrzymy brawurową komedię w rytmie rosyjskiego disco. Jak zapowiadają organizatorzy, to pełne radości i humoru orzeźwiające spojrzenie na początek lat 90. Miejsce akcji to Berlin, który zmęczony komunizmem budzi się do życia. Tytuł filmu brzmi „Russendisko”, zwiastun możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=YIpptioIrJA

W niedzielę, w tym samym miejscu i czasie, obejrzymy film oparty na bestsellerowej powieści Marco Lodoli pt. Czerwony i niebieski. Film jest wyreżyserowany z prawdziwą szczerością, ciętym humorem i zrozumieniem każdego z bohaterów.

Do szkoły średniej w Rzymie trafia na zastępstwo początkujący nauczyciel Giovanni Prezioso. Pełen dobrych chęci i wiary w uczniów chciałby być dla swoich wychowanków niczym Robin Williams w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Jednak zamiast zarażać ich miłością do kultury i sztuki musi zmierzyć się z obojętnością klasy – konglomeratu imigrantów, dzieciaków z problemami i dorastających dziewcząt.

Zwiastun możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=jSwer9IMkBI

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne