sobota, 13 kwietnia, 2024

Wydarzenia na Pradze. 23-24 września 2023 r.

W każdy piątek dziennikarze portalu Przegladpraski.pl przedstawiają najciekawsze wydarzenia, które dzieją się na Pradze-Północ. To przegląd największych imprez i kameralnych spotkań.

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

23 września 2023 r. (sobota) na Pradze

Inżynieria w świecie zwierząt

Zapraszamy na nadwiślańskie warsztaty #wKamieniu, w których poznajemy fascynujący świat zwierząt występujących w naszym mieście. Zagłębimy się w świat przyrody, aby zrozumieć, jakie inteligentne strategie i innowacyjne rozwiązania przybierają zwierzęta, aby przetrwać i odnieść sukces w różnorodnych środowiskach.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

pawilon kamien
Kamień nad Wisłą. Pawilon edukacyjny na Pradze-Północ, na Golędzinowie.

Mili-Gramy

Zapraszamy do Parku Praskiego na wieczór z muzyką autorską, czyli na powrót naszego wyjątkowego cyklu Mili-Gramy. Tego wieczoru nastrojowo zagrają dwa klimatyczne zespoły: Shama oraz Tęskno.

Shama to połączenie oldschoolu z elektroniczną zabawką i funkowym bujnięciem. Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.

Zapowiada się niebanalny wieczór muzyczny, który w wyjątkowych okolicznościach przyrody zapewni nam relaks, wytchnienie i dobrą atmosferę.

Miejsce: Muszla koncertowa w parku Praskim, godz. 19.00

24 września 2023 r. (niedziela) na Pradze

Spacer śladami kapliczek Michałowa i Szmulowizny

Trzeci z cyklu spacer śladami podwórkowych i ulicznych kapliczek na Pradze. Tym razem odbędzie się na Michałowie i Szmulowiźnie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Śladami kapliczek Michałowa i Szmulowizny. Bezpłatny spacer dla mieszkańców

Udział w spacerze jest bezpłatny.
Zbiórka: Ząbkowska róg Markowskiej, godz. 11.00

Joga nad Wisłą

Fundacja Hereditas zaprasza wszystkich chętnych na cykl zajęć w ramach projektu „Przebudź swoją energię! – spotkania nad Wisłą z jogą w tle” finansowany ze środków m.st. Warszawy.

Zajęcia mają charakter grupowy i otwarty. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod mailem: ua@fundacja-hereditas.pl lub pod nr telefonu : 575-920-713

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 16.00

joga w parku praskim
Joga w parku Praskim. Fot. KC/Przegladpraski.pl
Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości