poniedziałek, 27 maja, 2024

Inauguracja Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Udostępnij

Na Pradze-Północ rusza rok akademicki dla seniorów! Startuje pierwszy w dzielnicy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na pierwszym roku zaplanowano 80 miejsc dla słuchaczy powyżej 60 roku życia. Ruszyły zapisy! Udział jest bezpłatny.

Jesień życia warto wykorzystać w pełni i zrealizować niespełnione do tej pory marzenia, zdobyć wiedzę w dziedzinach, na których zgłębienie nie było wcześniej czasu. Dla seniorów, którzy na emeryturze chcą poszerzać swoje horyzonty powstaje Praski Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego działanie koordynuje Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

– Prascy seniorzy już od dłuższego czasu sygnalizowali potrzebę utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na Pradze-Północ mieszka ponad 15 tys. osób w wieku poprodukcyjnym, to prawie jedna czwarta ogółu mieszkańców, dlatego utworzenie miejsca aktywizującego seniorów to bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że skupi szerokie grono aktywnych słuchaczy – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz warszawskiej Pragi.

Oferta Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dzięki nawiązaniu współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego słuchacze Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mieć możliwość rozwoju w wielu nowych kierunkach, wykładowcy akademiccy zadbają o różnorodność tematyki i zapewniają wysokie standardy kształcenia.

W tworzenie uniwersytetu zaangażowani będą przede wszystkim sami seniorzy, którzy już we wrześniu podzielili się z urzędnikami swoimi potrzebami i zainteresowaniami. – Naszym priorytetem jest działanie interdyscyplinarne. Chcemy integrować i aktywizować środowisko senioralne dzielnicy, ale także dostarczać im wiedzę z wielu obszarów – nauki, sztuki, kultury, podtrzymywać jak najlepszą formę sportową – zapowiada Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza Pragi-Północ. Zajęcia kulturalne, poświęcone sztuce, historii architektury organizowane będą przy współpracy z Domem Kultury Praga, natomiast sportowe i ruchowe poprowadzi Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Współpraca z miejskimi instytucjami pozwoli wykorzystać potencjał dzielnicy oraz zapewni różnorodną ofertę zajęć.

Praski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainauguruje swoją działalność 15 października w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13. O godz. 11, po wykładzie otwierającym PUTW, słuchacze odbiorą indeksy oraz poznają harmonogram spotkań.

Jak zostać i co trzeba zrobić, żeby zostać słuchaczem Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku?

  • trzeba mieć ukończone 60 lat,
  • mieszkać na Pradze-Północ,
  • wypełnić formularz dostępny tutaj (klik) Wersje papierowe są dostępne m.in. w Domu Kultury, Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji, Bibliotece Publicznej czy Ośrodku Pomocy Społecznej.
  • wypełniony wniosek należy złożyć w kancelarii urzędu dzielnicy do 12 października 2021 r. lub pozostawić w jednej ze wskazanych lokalizacji.

Uwaga, na pierwszym roku jest tylko 80 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne