czwartek, 18 lipca, 2024

Jacek Jeżewski, nowy burmistrz Pragi: Chcę się skupić na pracy dla mieszkańców

Udostępnij

Rozmawiamy z Jackiem Jeżewskim, nowym burmistrzem dzielnicy Praga-Północ. Przegląd Praski jest pierwszym medium, któremu pan burmistrz udzielił wywiadu.

Śledząc pana dotychczasową aktywność samorządową można uznać, że w dużej mierze była ona poświęcona lewobrzeżnym dzielnicom, w tym dzielnicy Bielany. Czy praca na rzecz mieszkańców Pragi-Północ będzie dla Pana wyzwaniem?

Na pewno. Każda dzielnica ma swoją specyfikę, a już na pewno Praga-Północ. Oczywiście jako warszawiak, zaangażowany samorządowiec, który się interesuje całym miastem sporo o nich wiem. Ale przecież diabeł tkwi w szczegółach. Z drugiej strony jestem przekonany, że ze swoim „innym” spojrzeniem wniosę nowe pomysły i rozwiązania.

Jakie, pana zdaniem, są największe problemy Pragi-Północ?

Sypiące się kamienice i brak infrastruktury komunalnej, to wszystko wpływa na komfort życia mieszkańców. Trzeba kontynuować program rewitalizacji, doposażać budynki komunalne w centralne ogrzewanie i poprawiać infrastrukturę sanitarną. Trzeba też likwidować bariery architektoniczne. Ogromnym problemem są kwestie własnościowe gruntów, to bardzo trudny temat, z którym Praga mierzy się od wielu lat. Ostatnio palącą kwestią jest organizacja ruchu i parkowania, kontrowersyjne pomysły miejskie z nową strefą płatnego parkowania czy strefą Tempo 30, tutaj należy się mocno wsłuchać w głos mieszkańców.

Do końca kadencji zostało niewiele czasu, jak chce go Pan wykorzystać, jakimi priorytetami będzie się Pan kierował jako burmistrz dzielnicy Praga-Północ?

Właściwie te priorytety wynikają z poprzednich odpowiedzi. Będę chciał jak najszybciej „zanurzyć się” w praskie sprawy, poznać je jak najlepiej. I skupić na pracy dla mieszkańców w kwestiach, które są dla nich najważniejsze.

Kim jest Jacek Jeżewski

Nowy burmistrz Pragi-Północ urodził się w Warszawie, ma 48 lat żonę i dwóch synów. Z wykształcenia jest politologiem, zawodowo od wielu lat związany z branżą marketingową. Pracował na wielu stanowiskach menadżerskich, w ostatnich latach jako dyrektor Biura Promocji i Realizacji Projektów w Polskiej Fundacji Narodowej. Od wielu lat zaangażowany samorządowiec, związany z lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości, aktualnie pełnomocnik komitetu. Były radny Dzielnicy Bielany, członek samorządu mieszkańców osiedla. Prócz pracy społecznej, poświęca swój wolny czas na uprawianie sportu – biega, gra w piłkę i tenisa, pływa, jeździ na rowerze. Wierny kibic Legii Warszawa.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne