czwartek, 20 czerwca, 2024

Soja-Kozłowska: Stawiam na poprawę jakości życia mieszkańców

Udostępnij

Nowym burmistrzem dzielnicy Praga-Północ została Ilona Soja-Kozłowska. Przegląd Praski jest pierwszym medium, któremu pani burmistrz udzieliła wywiadu.

Przez wiele lat była Pani radną Bielan i wiceburmistrzem tej dzielnicy. To daleko od Pragi, która znacząco wyróżnia się na tle innych warszawskich dzielnic. Czy praca tutaj będzie wyzwaniem?

Byłam radną Dzielnicy Bielany, wiceburmistrzem Bielan, później burmistrzem Dzielnicy Białołęka, która jest sąsiadką Pragi. Na Pradze-Północ pracowałam wcześniej przez 7 lat, więc mam świadomość jej unikatowego charakteru na tle Warszawy. Praca na rzecz jej mieszkańców będzie niewątpliwie ciekawa i pełna wyzwań, ale nie jest to nic nowego dla osób zarządzających jakąkolwiek jednostką. Każdy powinien podchodzić do swojej pracy jak do wyzwania i wyznaczać nowe cele do osiągnięcia. To właśnie rozwój.

Czym będzie się Pani zajmowała w obecnej kadencji, na co zwróci Pani szczególną uwagę?

Stawiam przede wszystkim na poprawę jakości życia mieszkańców. Niewątpliwie należy kontynuować prace rewitalizacyjne w dzielnicy, ale także tworzyć nową szeroko rozumianą infrastrukturę społeczną. Potrzebna jest m.in. Kontynuacja programu „Ciepło sieciowe” w budynkach komunalnych, tworzenie nowych miejsc rekreacji, poprawa bezpieczeństwa, likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, czy matek z wózkami. Tematów jest wiele, lecz ważne jest, aby przy jednoczesnym rozwoju zachować klimat tej dzielnicy i jej dziedzictwo, a bez słuchania mieszkańców to się nie uda.

Rozmawiał Kamil Ciepieńko

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne