piątek, 14 czerwca, 2024

Katedra praska zamknięta do końca roku

Udostępnij

W marcu zostanie zamknięta katedra przy ul. Floriańskiej. To z powodu zaplanowanych prac remontowych w świątyni. Robotnicy m.in. wymienią okna, odnowią ławki a także wykonają ogrzewanie podłogowe w katedrze.

Ostatnia msza święta w katedrze zostanie odprawiona 6 marca, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Potem, aż do Świąt Bożego Narodzenia, wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w kaplicy przy budynku plebanii przy ul. Floriańskiej 3. W czasie zamknięcia katedry duże uroczystości diecezjalne będą odbywać się konkatedrze na Kamionku.

Remont jest kontynuacją prac z 2021 r. gdy m.in. osuszono mury w dolnym kościele, ocieplono strop katedry i wymieniono uszkodzone cegły w elewacji kościoła. W podziemiach wykonano też krypty grobowe biskupów warszawsko-praskich.

Co zmieni się w katedrze w tym roku? 

W najbliższych miesiącach w katedrze zostanie zdjęta posadzka, a robotnicy ułożą ogrzewanie podłogowe. Wymienione zostaną też okna i mocowanie szkieł witraży w bocznych nawach. Wnętrza katedry zostaną odmalowane, zainstalowane zostanie też nowe nagłośnienie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne