wtorek, 23 lipca, 2024

Kładka pieszo-rowerowa już na budowie

Udostępnij

Drogowcy, którzy pracują przy przebudowie ulic Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie, zakończyli właśnie budowę fundamentów pod kładkę pieszo-rowerową. Stalowa konstrukcja kładki jest już na placu budowy.

Kładka, to niezależna konstrukcja nad kanałem Portu Praskiego, która powstaje wzdłuż istniejącego mostu drogowego przy ul. Wybrzeże Szczecińskie. Drogowcy uporali się już z fundamentami, teraz trwa budowa dwóch przyczółków i filarów na których zostanie oparta stalowa konstrukcja kładki.

Projekt kładki pieszo-rowerowej nad Portem Praskim
Projekt kładki pieszo-rowerowej nad Portem Praskim

Kładka powstaje w ramach inwestycji polegającej na przebudowie Wybrzeża Szczecińskiego i Wybrzeża Helskiego na odcinku od ul. Okrzei do mostu Gdańskiego wraz z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Inwestycja ma być gotowa w styczniu 2022 r. Pisaliśmy o tym tutaj Wybrzeże Helskie zmieni się w ciągu dwóch lat

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne