wtorek, 18 czerwca, 2024

Kolejna inwestycja dla dzieci. Rozbudowa placu zabaw w parku Praskim

Udostępnij

Plac zabaw w parku Praskim zostanie rozbudowany. Jeszcze w tym roku pojawią się nowe atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Pragi. To efekt ubiegłorocznego głosowania w budżecie obywatelskim.

Na placu zabaw w parku Praskim, jeszcze w tym roku, pojawią się nowe elementy małej architektury, które posłużą do zabawy dzieciom w różnym wieku. Będą to m.in. mostki drewniane i linowe, równoważnie z poręczą linową, siatki do wspinania, podesty balansujące na sprężynach czy drewniany mechanizm obrotowy. – Nowe urządzenia sprawnościowe z pewnością uatrakcyjnią dzieciom czas spędzany na placu zabaw i będą sprzyjać integracji. Ich montaż przeprowadzi wyspecjalizowana firma – czytamy na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawa.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach projektu zgłoszonego w budżecie obywatelskim przez radną dzielnicy Barbarę Domańską ze stowarzyszenia „Kocham Pragę”.

To już kolejna inwestycja na Pradze-Północ z myślą o najmłodszych. Na początku września w ogrodzie jordanowskim przy ul. Namysłowskiej zakończył się remont placu zabaw i górki saneczkowej. Dzięki staraniom władz i radnych, w tym Kamila Ciepieńko ze stowarzyszenia „Kocham Pragę”, w ciągu dwóch miesięcy powstała tam nowa przestrzeń z nowoczesnymi urządzeniami dla dzieci.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne