poniedziałek, 27 maja, 2024

Konsultacje dla mieszkańców Pragi ratusz organizuje w Śródmieściu

Udostępnij

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Pragi-Północ w okolicy ul. Szwedzkiej. Konsultacje nie będą jednak prowadzone na Pradze tylko w Śródmieściu. – Znowu coś o nas, bez nas – alarmują mieszkańcy.

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy, czyli jednostka zarządzana bezpośrednio przez ratusz miasta, rozpoczyna konsultacje i warsztaty społeczne. Sprawa dotyczy obszaru dzielnicy Praga-Północ położonego w sąsiedztwie ul. Szwedzkiej.

– Teren będzie się zmieniać. Już wkrótce dojedziemy tu metrem, powstanie nowa zabudowa, miejsca do życia, pracy i wypoczynku. Jaka powinna być przyszłość Szwedzkiej? Wypracujmy to razem! – zachęcają miejscy urzędnicy.

Konsultacje w Śródmieściu

W ramach działań konsultacyjnych, w sobotę 16 lutego, odbędzie się spacer po okolicy, a następnie, w dniach 18-21 lutego, cykl spotkań z projektantami i dyskusje na temat wypracowanych koncepcji. Problem w tym, że warsztaty nie odbędą się na Pradze tylko w Śródmieściu przy ul. Marszałkowskiej. – To utrudnienie dla mieszkańców, szczególnie że spotkania konsultacyjne będą odbywały się dzień po dniu – alarmują radni dzielnicy.

Sprawdziliśmy: dojazd komunikacją miejską z ul. Szwedzkiej na ul. Marszałkowską 77/79, do siedziby Biura Architektury, zajmuje ok. 40 min. Nie ma też bezpośredniego połączenia. Podróż prywatnym samochodem jest kłopotliwa ze względu na niewielką liczbę miejsc parkingowych.

Przedstawiciele biura nie widzą w tym żadnego problemu, ale reakcja praskich radnych była jednak zdecydowana. Podczas wczorajszego posiedzenia dzielnicowej Komisji Architektury padały propozycje zorganizowania konsultacji m.in. w szkole przy ul. Kowieńskiej. – Mieszkańcy też mają swoją wizję rozwoju tych terenów – mówi Barbara Domańska, przewodnicząca komisji architektury. – Konsultacje powinny być przeprowadzone na Pradze, w możliwie bliskim sąsiedztwie ul. Szwedzkiej.

Urzędnicy z miasta obiecali naradzić się w tej sprawie. Konsultacje i warsztaty ruszają w najbliższy poniedziałek, a plakaty i ulotki z harmonogramem spotkań trafiły już do większości zainteresowanych. – Jeśli takie spotkanie odbyłoby się na Pradze, np. w urzędzie dzielnicy na pewno bym skorzystała, trudno jednak fatygować się aż do Śródmieścia – mówi Halina Jędrzejewska, mieszkanka ul. Stalowej.

Jeśli harmonogram zostanie zmieniony, a mieszkańcy dostaną szansę aby się wypowiedzieć, poinformujemy o tym w serwisie.

Projekt o nazwie Osiedla Warszawy to dialog pomiędzy władzami miasta, prywatnymi inwestorami i mieszkańcami. Podobne warsztaty i konsultacje społeczne w ramach projektu odbyły się już w sprawie przyszłości Portu Żerańskiego i terenów dawnej fabryki FSO.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne