wtorek, 21 maja, 2024

Stacja metra przy ul. Szwedzkiej i wentylatornia przy ul. Ratuszowej

Udostępnij

Już za niespełna miesiąc mają rozpocząć się prace przy budowie metra z Pragi na Targówek. Na praskim odcinku, oprócz stacji „Szwedzka” powstanie też wentylatornia. Inwestycja jest przewidziana w połowie trasy pomiędzy Dworcem Wileńskim a ul. Szwedzką.

Wentylatornia, to obiekt odpowiedzialny za wentylację tuneli podziemnej kolejki. Na Pradze-Północ powstanie pomiędzy ulicami: 11 listopada i Ratuszową na wysokości ul. Harnasie.

Podobne obiekty możemy spotkać m.in. przy stacji „Stadion Narodowy”, przy ul. Sokolej. Jak tłumaczą przedstawiciele metra, obiekty są projektowane tak, aby łatwo wtapiały się w otoczenie. Jednym z przykładów jest wentylatornia na pl. Powstańców Warszawy, której część jest przeszklona.

Według planów miasta wszystkie prace na praskim odcinku mają zakończyć się w maju 2019 roku.

Poniżej przedstawiamy przyszłą lokalizację stacji „Szwedzka”, która powstanie pomiędzy budynkiem Strzelecka 46, a terenem Zajezdni Autobusowej „Stalowa”.

metro-stacja-szwedzka

Projektowany praski odcinek metra z Pragi na Targówek:metro-odcinek-praski-stacje

Fot. Materiał Prasowy

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne