środa, 17 kwietnia, 2024

Kontrole w escape roomach na Pradze-Północ. Są nieprawidłowości

Od kilku dni straż pożarna i policja prowadzą wzmożone kontrole warszawskich pokojów zagadek, czyli tzw. escape roomów. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja na Pradze-Północ.

Na terenie dzielnicy działa sześć punktów, w których jest prowadzona działalność typu escape room. Wszystkie zostały sprawdzone przez strażaków. W każdym stwierdzono nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

– Pierwsza kontrola została przeprowadzona w weekend nie wykazała żadnych uchybień – mówi nam Anna Wróblewska z Escape Room Warszawa przy ul. Inżynierskiej 1. Jak dodaje, kontrolę są prowadzone co kilka dni.

– Była u nas policja i straż pożarna, kontrola wypadła pozytywnie – zapewnia nas Ewa Siwiecka z Praskiego Pokoju Zagadek przy ul. Stalowej 18.

– W wyniku kontroli nie wydano decyzji o zakazach eksploatacji lokalów – tłumaczy naszej redakcji Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Udało nam się ustalić, że w każdym z obiektów stwierdzono jednak nieprawidłowości. Nie były one jednak na tyle poważne, aby podjąć decyzję o ich zamknięciu.

Najwięcej – 12 uwag – strażacy mieli do działania escape rooma przy ul. 11 Listopada 22. Dodatkowo właściciel musi poprawić warunki ewakuacji dla użytkowników obiektu. W pozostałych przypadkach, tj. przy ul. Inżynierskiej 1, Stalowej 18, Wileńskiej 43, Targowej 66 i Jagiellońskiej 55/6 ujawniono od dwóch do trzech nieprawidłowości, głównie dotyczyły braku aktualnych zezwoleń czy atestów.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. Tragedia jaka wydarzyła się w Koszalinie wstrząsnęła pracownikami Praskiego Pokoju Zagadek równie mocno, co resztą Polaków. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i zadajemy sobie pytanie, czy wszystko w naszej firmie jest bezpieczne? Dlatego z zadowoleniem przyjęliśmy niezapowiedzianą kontrolę Straży Pożarnej, która pomogła nam odpowiedzieć na powyższe pytanie.
    Straż Pożarna stwierdziła, że nasze pokoje zagadek są bezpieczne: są odpowiednie gaśnice, oznaczenie dróg ewakuacyjnych, instrukcje przeciwpożarowe i w wypadku pożaru. Wyposażenie pokoi oraz przestrzenna lokalizacja także zgodna z przepisami.
    NACI KLIENCI MOGĄ BAWIĆ SIĘ BEZPIECZNIE.
    Warto jednak zaznaczyć, że kontrole te są niezgodne z polskimi przepisami. W piśmie, które otrzymałam w momencie rozpoczęcia kontroli jest zapis, iż pismo to powinno być dostarczone 7 dni przed wizytą. W wyniku niezapowiedzianej kontroli, nie posiadaliśmy w kontrolowanych lokalizacjach wszystkich stosownych zaświadczeń, co nie oznacza, że ich nie posiadamy. Brakujące dokumenty zostaną dostarczone do Straży Pożarnej o określonym przez nich terminie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.