piątek, 14 czerwca, 2024

Które szkoły i przedszkola na Pradze wezmą udział w strajku nauczycieli

Udostępnij

Strajk nauczycieli może rozpocząć się 8 kwietnia. Sprawdziliśmy, które placówki na Pradze-Północ będą strajkować, a które wstrzymają się od protestów.

Wszystkie szkoły podstawowe na Pradze-Północ wezmą udział w strajku. To wynik referendum przeprowadzonego w praskich placówkach. Jeśli chodzi o szkoły średnie, to ze strajku zrezygnowali jedynie nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 przy ul. Targowej 86. Pozostałe placówki będą protestować. Losy protestów do ostatniej chwili ważyły się w Zespole Szkół nr 11 przy ul. Ratuszowej 13 (51 proc. za strajkiem) i w Zespole Szkół nr 40 przy ul. Jagiellońskiej 61 (za było 52 proc. nauczycieli). Największa jednomyślność panowała w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Szanajcy 5, gdzie za strajkiem opowiedziało się aż 97,5 proc. kadry.

Jeśli chodzi o praskie przedszkola, to ze strajku zrezygnowało osiem placówek. Poniżej publikujemy ich listę:

Przedszkola, które nie przystąpią do strajku:

  • Przedszkole nr 163 przy ul. Markowskiej 18a
  • Przedszkole nr 164 przy ul. Szanajcy 12
  • Przedszkole nr 167 przy ul. Strzeleckiej 16
  • Przedszkole nr 169 przy ul. Namysłowskiej 11
  • Przedszkole nr 171 przy ul. Równej 2
  • Przedszkole nr 173 przy ul. Szymanowskiego 5a
  • Przedszkole nr 174 przy ul. Markowskiej 8
  • Przedszkole nr 185 przy ul. Wołomińskiej 56

W pozostałych pięciu placówkach na terenie dzielnicy wychowawcy podjęli demokratyczną decyzję o przystąpieniu do strajku. W Przedszkolu nr 186 przy ul. Wołomińskiej 12/18 kadra opowiedziała się jednomyślnie za strajkiem (100 proc.), z kolei przy ul. Szymanowskiego 4a wynik referendum strajkowego wynosił 57 proc. za podjęciem strajku.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne