poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Kulturalny lipiec w Domu Kultury Praga. Zobacz repertuar

Przed nami kulturalny lipiec w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego i w budynku przy ul. Dąbrowszczaków.

– Zapraszamy na letnie plenerowe pokazy filmowe na tarasie Pałacyku Konopackiego i w Muszli koncertowej w Parku Praskim! Zaproponujemy Wam wiele wyjątkowych filmów – nieco bardziej kameralnych na tarasie Pałacyku i doprawionych szczyptą szaleństwa w parkowym otoczeniu. Każdy seans zostanie poprzedzony krótką prelekcją, na wszystkie filmy wstęp wolny – zachęcają organizatorzy.

Kino Letnie w Pałacyku Konopackiego

 • 5.07, godz. 21:00 – Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
  reż. Paolo Genovese, Włochy 2016, 97 min

Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.

 • 19.07, godz. 21:00 – Moje wspaniałe życie
  reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2021, 100 min

Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka, to troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka i żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej od dawna nie czuje się sobą. „Jo” skrywa też pewną tajemnicę…

Kino Letnie w Muszli koncertowej w parku Praskim

 • 15.07, godz. 21:00 – Winny czy niewinny
  reż. Louis Garrel, Francja 2022, 99 min

Abel dowiaduje się, że jego matka ma zamiar poślubić mężczyznę przebywającego w więzieniu, co zaczyna go niepokoić. Z pomocą swojej przyjaciółki robi wszystko, by ją chronić.

 • 29.07, godz. 21:00 – Na rauszu
  reż. Thomas Vinterberg, Dania 2021, 115 min

Czwórka nauczycieli pracujących w gimnazjum testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia.

Kolacje sąsiedzkie – wstęp wolny

 • 7.07, godz. 18:00 – kuchnia włoska
 • 21.07, godz. 18:00 – kuchnia gruzińska

Rozpocznijmy sezon wakacyjny Kolacjami sąsiedzkimi w Pałacyku Konopackiego! Już 7 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy sąsiadów do wspólnego przygotowania kolacji w stylu włoskim. Spotkanie rozpoczniemy od zrobienia pizzy. Inne dania, przekąski i napoje, które chcielibyście widzieć na kolacyjnym stole zabierzcie ze sobą z domu. Koniecznie pamiętajcie o zabraniu przepisów, z których korzystacie, żebyśmy mogli się nimi wymienić!

Zaś 21 lipca zapraszamy do wspólnego gotowania dań inspirowanych kuchnią gruzińską.
Kolacjom będzie towarzyszył recital pianistyczny jednego z gości naszego Open Stage’a – pana Wojciecha Sobczaka-Wojeńskiego, który rozpocznie się o 20.00.

Sąsiedzkie planszówki

 • 6, 13, 20.07 godz. 18:00
  wstęp wolny

Jeśli masz na półce grę planszową, którą z jakiegoś powodu odłożyłeś, brakowało Ci chętnych do gry lub instrukcja była zbyt zawiła, skontaktuj się z nami, spróbujemy ją rozegrać. A może masz ochotę zagrać w coś, co my zaproponujemy?
Kontakt e-mail: planszowe@gazeta.pl

Robimy przetwor. Sąsiedzkie spotkanie kulinarne

 • 4.07, 18.07, 18:00. Zapisy na strefazajec.pl

Warto robić własne przetwory – wtedy wiemy, z jakich składników i w jaki sposób zostały przygotowane. Wierzymy, że wspólna praca sprawia, że podtrzymujemy tradycje domowe, w czasie których wzmacniają się więzi międzypokoleniowe. Podczas pierwszego spotkania lipcowego przygotujemy syrop z orzecha włoskiego, a podczas drugiego – ogórki małosolne.

„Nie tylko obrazy zostały…” Wernisaż wystawy Grzegorza Suchodolskiego

 • 06.07 godz. 18:00

Na wystawie obrazów i rzeźb z kolekcji Grzegorza Suchodolskiego zaprezentowane zostaną obrazy olejne, akwarele oraz rzeźby z drewna, które znalazły się w rodzinie dzięki Pani Krystynie Musiał – mamie Pana Grzegorza. Pani Krystyna przez lata zbierała prace różnych artystów, aż powstała z nich interesująca kolekcja. Są wśród nich pejzaże Zbigniewa Czajkowskiego, kwiaty Elżbiety Horowicz czy Stanisława Łazorka a także portret dziewczynki autorstwa Marii Urban-Mieszkowskiej. Każdy z nich ma swoją historię. Niektóre są prezentem od zaprzyjaźnionych artystów, część z nich została zakupiona, historia innych owiana jest tajemnicą. Malowane w różnych stylach, przez różnych autorów, jedne starsze, inne pojawiły się w zbiorach w ostatnim okresie. Na wystawie pojawi się też obraz autorstwa pana Grzegorza. Wystawa zadziwia różnorodnością i skłania do refleksji nad upływającym czasem.

Napary ziołowe z cyklu Spacery po chwasty i zioła

Start: stacja Metro Szwedzka

19.07, 19:00. Zapisy na strefazajec.pl

Zapraszamy na cykl spacerów po Pradze-Północ, ogródkach działkowych i dzikim brzegu Wisły. Odkryjemy użytki chwastowe i zioła, z których przygotujemy napary, kadzidła, octy i naturalne barwniki. Podczas lipcowego spotkania przygotujemy napary ziołowe.

W wakacje zapraszamy na zajęcia:

 • Gimnastyka ciała i umysłu metodą Feldenkraisa – 20.07 (czw.), godz. 13:00
 • Joga poranna – wtorki i czwartki, godz. 8:15
 • Pilates – wtorki i czwartki, godz. 18:00

Szczegóły i zapisy na www.strefazajec.pl Liczba miejsc na wydarzenia darmowe i z zapisami ograniczona. Program może ulec zmianie.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości