wtorek, 18 czerwca, 2024

Kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Pragi-Północ

Udostępnij

W Warszawie ruszyła kwalifikacja wojskowa. Mieszkańcy Pragi-Północ są zobowiązani stawić się przed komisją lekarską przy ul. Nagodziców 3 na Białołęce.

Kwalifikacja wojskowa w Warszawie zaczęła się już dziś, ale dla mieszkańców Pragi-Północ komisja lekarska zacznie działać dopiero 18 lutego. Kwalifikacja zakończy się 25 kwietnia.

Kwalifikacja obejmuje głównie mężczyzn urodzonych w 2000 r. Dodatkowo przed komisje lekarskie zostaną wezwani mężczyźni urodzeni w latach 1995-1999, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które ukończyły 19. rok życia oraz mają wykształcenie przydatne dla Sił Zbrojnych RP (medycyna, farmacja, ratownictwo medyczne, weterynaria, psychologia). Do kwalifikacji mogą się zgłosić również ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat, jeżeli nie posiadają orzeczonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Celem kwalifikacji jest ocena stanu zdrowia, ustalenie zdolności kandydatów do czynnej służby wojskowej i wydanie im książeczki wojskowej. Zgłoszenie się nie skutkuje powołaniem do czynnej służby wojskowej, natomiast niestawienie się przed komisję lekarską jest zagrożone karą grzywny lub ograniczenia wolności.

Z Pragi na komisję przy ul. Nagodziców 3 najlepiej dojechać autobusem 509 do przystanku Myśliborska, z którego następnie należy się kierować ul. Myśliborską do mostu Północnego. Taki spacer zajmie nam mniej niż 10 min.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne