czwartek, 18 lipca, 2024

Wojsko wzywa mieszkańców

Udostępnij

Do 4 marca będzie trwać kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Pragi-Północ. Uspokajamy, że to tylko formalność.

Młodym mieszkańcom Pragi będą przyznawane kategorie określające ich zdolność do pełnienia czynnej służby wojskowej. Otrzymanie kategorii A nie znaczy jednak, że w przypadku zaistnienia potrzeby uzupełnienia sił zbrojnych, osoba zakwalifikowana zostanie wcielona do wojska. Taką szansę mogą otrzymać jedynie ochotnicy, którzy zgłoszą się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Wojsko wzywa do kwalifikacji mężczyzn urodzonych w roku 1997. Dodatkowo wezwani zostali także osoby urodzone w latach 1995-1996, którzy nie mogli stawić się wcześniej lub posiadali stosowne orzeczenie lekarskie. Co ciekawe, przed komisją stawią się też kobiety urodzone w latach 1992-1997, studentki uczelni medycznych, czyli przyszłe lekarki i pielęgniarki.

Kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Pragi-Północ potrwa do 4 marca 2016 r., w lokalu Powiatowej Komisji Lekarskiej Nr 5 przy ul. Nagodziców 3 na Białołęce.

Do komisji najprościej dojechać autobusem linii 509.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne