sobota, 13 kwietnia, 2024

Lato w mieście. Ruszyły zapisy do letniej akcji

Dziś wystartowały zapisy do akcji „Lato w Mieście”. Przez całe wakacje dla dzieci i uczniów mieszkających w Warszawie, miasto organizuje opiekę, wyżywienie oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

– „Lato w Mieście” to jedna z najpopularniejszych miejskich inicjatyw, które organizujemy dla warszawskich uczniów i dzieci. W tym roku, przez całe wakacje zaplanowaliśmy w tym czasie 10 turnusów i niemal 42 tys. miejsc w ponad 160 placówkach– podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Warszawska akcja „Lato w Mieście” potrwa w tym roku od 26 czerwca do 31 sierpnia

– Co ważne, mimo galopującej inflacji i wzrostu cen żywności, energii i transportu, dzienna stawka dla wszystkich uczestników akcji pozostaje na niezmienionym poziomie i wynosi nadal 50 zł. Podkreślam, że w ramach „Lata w Mieście” najmłodsi mają zapewnioną całodzienną opiekę, dwa posiłki, w tym jeden ciepły, napoje oraz moc różnorodnych atrakcji. Stawka dzienna to 20 zł opłaty za wyżywienie oraz 30 zł opłaty za opiekę – dodaje wiceprezydentka.

Jak zapisać dziecko do akcji Lato w Mieście

Tegoroczne zapisy do akcji „Lato w Mieście” potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00. Publikacja oferty placówek organizujących akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 30 maja 2023 r. o godzinie 16:00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 31 maja 2023 r. od godziny 8:00 do 13 czerwca 2023 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.

Jak działają Feryjne Placówki Edukacyjne?

Podobnie jak w minionych latach, Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE) będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie. W tym roku, akcja zostanie zorganizowana w 162 szkołach, w tym 16 specjalnych.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji, są zwolnione są dzieci, które w czasie roku szkolnego, korzystają z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji, jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości