piątek, 14 czerwca, 2024

Listopad w Domu Kultury Praga

Udostępnij

Koncerty, warsztaty i pokazy naukowe – dla dzieci, dorosłych i seniorów! Listopad w Domu Kultury Praga zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Przedstawiamy program na cały miesiąc.

 • 9 listopada, piątek, godz. 17:00
  KONCERT

  Po Wolność – Chór Tonika

Chór Tonika, prowadzony przez Teodozję Sadowską, tym razem w repertuarze znanych wszystkim pieśni traktujących o wolności, trudnej historii, Ojczyźnie i relacjach w czasach wojennych. Usłyszymy, m.in. pieśni „Przybyli ułani”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Polskie kwiaty”, „Za Niemen” i inne. Koncert zachęcający do wspólnego śpiewania.

sala koncertowa DK Praga,
wstęp wolny

 • 10 listopada, sobota, 10.00
  PSTRYK – PLENEROWE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

  Warszawskie Nekropolie – Powązki

Tym razem uczestnicy spaceru spróbują oddać piękno warszawskich Powązek i ich niepowtarzalny nastrój. Skupią się na kompozycji obrazu, detalach, głębi ostrości i przekazie emocjonalnym.
Każdy aparat i każdy obiektyw mile widziany. Sugerowane obiektywy zoom o dłuższych ogniskowych lub jaśniejsze stałoogniskowe.

zbiórka: brama wejściowa na Cmentarz Wojskowy na Powązkach – ul. Powązkowska 43/45
prowadzenie: Jarosław Deluga-Góra – fotoreporter i dziennikarz
udział bezpłatny

 • 13 listopada, wtorek, godz. 16:30 i 17:30
  TEATRZYK DLA DZIECI

  Miś o bardzo małym rozumku

Spektakl o przygodach misia, który nie zawsze wszystko ogarnia swoim misiowym rozumkiem. Tym razem wybiera się na wyprawę na biegun północny, aby wyśledzić łasiczkę, a może nawet złapać groźnego słonia!
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 2-6 lat.

sala koncertowa DK Praga
bilet – 5 zł

 • 14 listopada, środa, godz. 14:00
  WARSZTAT WOKALNY DLA SENIORÓW

  Śpiew to zdrowie

Dbasz o swoje zdrowie, regularnie chodzisz do lekarza, stosujesz różne leki, ale czy wiesz, że jedna z najprzyjemniejszych i bardzo skutecznych terapii jest za darmo i dostępna dla każdego od ręki? Chodzi o śpiew, który ma liczne, udowodnione naukowo właściwości zdrowotne. Zwyczajny śpiew do którego nie trzeba talentu czy wielkich umiejętności. Nasze spotkanie zaczniemy od krótkiego wykładu na temat właściwości śpiewu, a następnie we wsparciu chóru SENIORiTA podreperujemy swoje zdrowie wspólnie śpiewając znane i lubiane piosenki rozrywkowe.

sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

 • 17 listopada, sobota
  BLIŻEJ DALEKIEGO WSCHODU

  Kreatywne spotkania międzykulturowe

godz. 12:00
Warsztaty animacji filmowej
Uczestnicy warsztatów, pracując metodą animacji poklatkowej, stworzą własne filmy nawiązujące do tematyki wielokulturowości i tolerancji.
Warsztaty skierowane są do osób powyżej 12 roku życia.

udział bezpłatny – zapisy online przez www.dkpraga.pl

godz. 15:00
Prezentacja kuchni nepalskiej
„SHANTI – kocham POKÓJ” – koncert zespołu RaszMusic
W programie utwory z różnych zakątków Azji: Nepalu, Tybetu, Chin i Czeczenii w wykonaniu dzieci z Fundacji Sam Dzub Ling.

sala koncertowa
wstęp wolny

Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 • 18 listopada, niedziela
  MUZYCZNA NIEDZIELA

godz. 12:00
Dyrygent rządzi! – koncert familijny
Kolejne spotkanie z muzyką będzie poświęcone roli dyrygenta, który decyduje o ostatecznej formie utworu, o najlepszym jego wykonaniu. Uczestnicy wyjdą z roli słuchaczy i będą próbować wcielić się w rolę osoby kierującej zespołem. Czy to jest łatwe? Przekonają się na własne oczy, a pomagać im będzie kwartet smyczkowy.

prowadzenie – Ewa Jurkiewicz
sala koncertowa
wstęp wolny

godz. 14:00
Śpiewać każdy może – warsztat wokalny dla dorosłych
Boisz się śpiewać? Nauczyciel od muzyki zawsze kazał Ci milczeć? Kochasz śpiewać, ale Twoja rodzina niekoniecznie chce tego słuchać? A może po prostu nigdy nie próbowałeś i nie wiesz od czego zacząć? Czy wiesz, że mniej niż 5 proc. ludzi faktycznie ma problem z nauczeniem się poprawnie śpiewać? Cała reszta po prostu nie potrafi używać swojego głosu. Przyjdź na warsztaty gdzie zaczynając od zupełnych podstaw zobaczymy co da się z Twoim głosem zrobić. Może odkryjesz w sobie nowy talent?

prowadzenie – Ewa Jurkiewicz
sala koncertowa
wstęp wolny

 • 20 listopada, wtorek, godz. 18.00
  PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ
  Izabela Dąbrowska

Tym razem gościem Praskich Spotkań z Gwiazdą będzie Izabela Dąbrowska – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, artystka kabaretowa, szerokiej publiczności znana m.in. z filmów A. Wajdy, P. Pawlikowskiego, I. Cywińskiej, Ł. Palkowskiego. Niezwykłą popularność przyniosła jej rola Pani Basi, sekretarki prezesa w serialu komediowym „Ucho prezesa”. W swoim dorobku ma ponad sto ról filmowych i telewizyjnych. Współpracuje z warszawskimi teatrami: Teatrem Dramatycznym, Och-Teatrem, Teatrem WARSawy.

Prowadzenie – Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny
sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

 • 22 listopada, czwartek, od godz. 18:00
  MARATON PODRÓŻNICZY
  Wokół Kalkuty i Filipin.
  Pokaz filmów i spotkanie z twórcami – Grzegorz Drozd, Alicja Łukasiak

Podczas spotkania odbędą się seanse dwóch filmów z 2013 r. w reż. Grzegorza Drozda: „Kalkuta, teatr doskonały” (46’), stanowiący zapis jednego dnia spędzonego w Kalkucie, budzącej zachwyt i jednocześnie grozę, oraz „Historia Grochu” (52’) – dokument o Michale Grochowskim, który porzuca zachodnią cywilizację i zaczyna nowe życie na filipińskiej wyspie, gdzie po raz pierwszy osiąga stan nirwany. Po seansie Grzegorz Drozd i Alicja Łukasiak (zdjęcia) opowiedzą o projekcie i fascynacji Azją.

sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

 • 23 listopada, piątek, godz. 18:00
  SPEKTAKL
  Wiech na 105

Spektakl dla dorosłych i młodzieży oparty na motywach felietonów Stefana Wiecha Wiecheckiego. Przeniesiemy się w czas przedwojennej Warszawy, okres nieformalnych wystąpień artystów podwórzowych i tzw. „hecarzy”, z teatrzykiem kukiełkowym na czele. W tle treści felietonów Wiecha i scenki z jego przebogatej twórczości. Występom towarzyszy muzyka na żywo.

reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
scenariusz: Dariusz Kunowski, Piotr Herbich
występują: Andrzej Bocian, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska

sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

 • 24 listopada, sobota
  SOBOTA W DOMU COOL…TURY

godz. 12:00-13:00
POKAZ NAUKOWY DLA DZIECI
Czy na plac zabaw wchodzi się za darmo?
Pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego poświęcony edukacji ekonomicznej dla dzieci w wieku 8+ oraz rodziców. Podczas pokazu uczestnicy dowiedzą się, m.in. dlaczego płacimy podatki, czym jest budżet państwa. Wcielą się w rolę płatników, ale także dyrektora szpitala, szkoły i komendanta policji. Zabawa gwarantowana!

sala koncertowa DK Praga
udział bezpłatny – zapisy online przez www.dkpraga.pl

godz. 12:00-14:00
WARSZTATY KULINARNE – PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA
Nigeria, najludniejszy kraj Afryki to liczne kontrasty. Z jednej strony to największa gospodarka kontynentu, z przemysłem wydobywczym jako głównym motorem napędu. Z drugiej strony duża część mieszkańców nadal trudni się np. koczowniczym chowem zwierząt. Mimo posiadania dużego potencjału gospodarczego kraj dręczy bieda. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej jedzonych dań w Nigerii jest jollof, apetyczna, jednogarnkowa potrawa na bazie ryżu, pomidorów, cebuli, mięsa i dużej ilość ostrych przypraw. Złagodzi je ryż jadany z dodatkiem mleka z orzecha kokosowego. Głodomorów zadowoli ukpoka, polewka kukurydziana z dodatkiem ryb albo prosta i smaczna afang – zupa warzywna. Tutejsze zupy są gęste niczym sos, w których macza się podany oddzielnie ryż lub ziemniaki a rodzajów zup jest bardzo dużo. Za specjał uchodzi zupa z koziej głowy. O tym i innych ciekawostkach z Nigerii opowiedzą Rosemary Korode i Agnieszka Rodowicz. Nauczycie się też jak przyrządzić kilka nigeryjskich potraw.

Otwarta Kuchnia – Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL)
udział bezpłatny – zapisy online przez www.dkpraga.pl
Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 • 25 listopada, niedziela, godz. 18:00
  KONCERT OPERETKOWY
  Solo i w duecie

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie i duety operowe, m.in. wzruszającą barkarolę z opery „Opowieści Hoffmana” Jacquesa Offenbacha, „Duet kwiatów” z opery „Lakmé” Léo Delibes’a, „Tańce Węgierskie” Johannesa Brahmsa, hiszpańskie i latynoamerykańskie przeboje musicalowe przeplatane wirtuozowskimi utworami na fortepian. Wykonawcy: Ewa Mikulska – mezzosopran, Grażyna Mądroch – sopran, prowadzenie koncertu, Adam Sychowski – fortepian

sala koncertowa DK Praga
bezpłatne wejściówki do odebrania w DK Praga od 13 listopada

 • 27 listopada, wtorek, godz. 16.00-20.00
  ZABAWA TANECZNA
  Andrzejki dla seniorów z CzessBandem

Tradycyjna potańcówka ze znanym i przeuroczym CzessBandem – warszawską kapelą akustyczną, grającą zarówno miejski, stołeczny folk, jak i czerpiącą muzyczne inspiracje z różnych stron świata.
Uczestnicy z pewnością nie usiedzą na miejscu ani minuty.

sala koncertowa DK Praga
bilet: 5 zł

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne