niedziela, 14 lipca, 2024

Miasto dekoruje jesiennymi kwiatami przystanki. Różowe wrzośce na Pradze

Udostępnij

Miasto postanowiło udekorować jesiennymi kompozycjami kwiatów pętle komunikacji miejskiej w Warszawie. Sprawdziliśmy, gdzie na Pradze-Północ pojawią się miejscy ogrodnicy.

Kompozycje na kwietnikach to już stała dekoracja pętli autobusowych i tramwajowych. Zmieniające się wraz z porami roku rośliny mają uprzyjemniać pasażerom codzienne podróże. O kwiatową różnorodność dba Zarząd Oczyszczania Miasta, który opiekuje się zielenią na pętlach komunikacji miejskiej.

W tym roku na kwietnikach debiutują różowe wrzośce. To bardziej okazali kuzyni popularnych wrzosów. Te kompozycje połączone z zielonymi gałązkami jodły można zobaczyć na pętli w Wilanowie, przy Esperanto i na Nowym Bemowie. Na pętli tramwajowej w al. Krakowskiej pojawiły się wielokolorowe wrzosy, a na rondzie Wiatraczna wrzosy są zestawione z oryginalną i przyciągającą wzrok kapustą ozdobną. W sumie na siedmiu pętlach pasażerowie mogą podziwiać dekoracje z ponad 5 tysięcy roślin.

Jesienne kompozycje na Pradze-Północ możemy podziwiać tylko na pętli autobusowej Żerań FSO. – Pasażerowie mogą zobaczyć kompozycje z ponad 1700 wrzosów, oryginalnych kapust ozdobnych i dekoracyjnych traw – mówi dla „Przeglądu Praskiego” Magdalena Niedziałek z ZOM. – Rośliny pozostaną na kwietnikach tak długo, jak pozwoli na to pogoda. To trzecia w tym roku odsłona kwiatów na tym przystanku. W lecie ozdabiały go begonie, a wiosną – bratki.

Fot. ZOM

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne