wtorek, 21 maja, 2024

Miasto planuje remonty na Pradze, sprawdź kiedy i gdzie

Udostępnij

Największą inwestycją na Pradze-Północ, która rozpocznie się w tym roku, będzie rozbudowa drugiej linii metra. Miasto zaplanowało też remonty i inwestycje drogowe. Sprawdziliśmy, które z nich zostaną przeprowadzone na Pradze-Północ.

Metro

Największą inwestycją na prawym brzegu Wisły jest budowa kolejnych stacji metra. W kierunku Targówka, od Dworca Wileńskiego, powstanie podziemna trasa o długości ponad 3 km. Planowane stacje to: Szwedzka (C16) pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; Targówek (C17) w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. S. Ossowskiego oraz Trocka (C18) w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Trocką.

Tramwaje

W tym roku na Pradze zostanie przeprowadzona modernizacja torów tramwajowych w al. „Solidarności” na odcinku ul. Jagiellońska – ul. Targowa. Zostanie przebudowana m.in. sieć trakcyjna i perony przystankowe. Zmieniony też będzie układ drogowy wraz z budową ścieżek rowerowych. Warto pamiętać, że wyłączenie ruchu tramwajowego w al. „Solidarności” na remontowanym odcinku jest planowane w dniach 30 kwietnia – 1 lipca, zaś na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Targowej w terminie od 4 czerwca do 1 lipca.

W środku wakacji, czyli od 1 sierpnia, zacznie się remont torów tramwajowych, trakcji elektrycznej i przystanków przy ul. S. Starzyńskiego na odcinku Rondo Żaba – Rondo S. Starzyńskiego. Remont potrwa do 14 października.

Inwestycję drogowe, remonty i rozbiórki

W tym roku rozpocznie się budowa Trasy Świętokrzyskiej, czyli odcinka, który połączy Pragę-Północ z Targówkiem. Największym zadaniem w 2016 r. jest wykonanie trzech tuneli w nasypach kolejowych pomiędzy ul. Kawęczyńską a Zabraniecką. Termin zakończenia całej budowy to wrzesień 2017 r.

W drugiej połowie roku drogowcy rozpoczną też przebudowę ul. Wybrzeże Helskie. Wyremontowane zostaną windy przy kładce nad ul. Jagiellońską na Golędzinowie. Rozebrana zostanie kładka na wysokości ul. A. Kotsisa – w zamian powstaną naziemne przejścia. Drogowcy zapowiadają też wykonanie nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, m.in. al. „Solidarności” i ul. Rzeszotarskiej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne