poniedziałek, 27 maja, 2024

Miasto płotem do mieszkańców

Udostępnij

Drogowcy postanowili ustawić nowe ogrodzenie pod estakadami ronda Starzyńskiego. Co ciekawe, podobne znajduje się kilka metrów wcześniej. Mieszkańcy są zdania, że to zamach na ostatnie wolne miejsce parkingowe w tej części Pragi.

Montaż kolejnego ogrodzenia odbywa się na wysokości przystanku tramwajowego we wschodniej części ronda Starzyńskiego. Jak tłumaczy Karolina Gałecka – rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich, montaż jest spowodowany silną korozją poprzednich ogrodzeń, które mają być usunięte.

Zastanowienie budzi jednak fakt; dlaczego ogrodzenie powstaje w innym miejscu? – To jasne, drogowcy postanowili uniemożliwić mieszkańcom parkowanie – mówi jeden z czytelników (nazwisko do wiad. red.). – Problem w tym, że tracimy kolejne miejsca dla samochodów i nie dostajemy nic w zamian.

Z naszych informacji wynika, że parkowanie aut w tym miejscu było niezgodne z przepisami. Drogowcy zapewne uznali, że wykorzystają sytuację i wygrodzą teren tak, aby nikt nie mógł już tutaj parkować.

– Z moich wyliczeń wynika, że parkowało tam nawet do 30 samochodów. Nigdy nie zauważyłem też, aby dochodziło do jakiś stłuczek czy zatorów z powodu tego, że ktoś wjeżdża lub wyjeżdża spod estakady – mówi nasz czytelnik.

Sytuacja z miejscami parkingowymi w tej części Pragi jest dramatyczna. Wewnętrzne ulice osiedli są zastawione przez samochody, co często utrudnia ruch służbom miejskim. Z tej sytuacji ochoczo korzysta straż miejska z komendy przy ul. Młota, która nęka mieszkańców mandatami.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja może już niedługo zmienić się na korzyść mieszkańców. W tegorocznych projektach złożonych w ramach budżetu partycypacyjnego pojawił się pomysł, który zakłada budowę miejsc postojowych wzdłuż ul. Darwina. – Zaproponowałem stworzenie ekologicznych parkingów z wykorzystaniem kratki parkingowej, co pozwoli zachować teren zielony – mówi Kamil Ciepieńko, radny i pomysłodawca. – Parking miałby powstać w miejscu szerokiego trawnika i chodnika po nieparzystej stronie ulicy.

Aby projekt został zrealizowany musi zdobyć odpowiednią liczbę głosów mieszkańców. Głosowanie rozpoczyna się 16 i potrwa do 24 czerwca. Pisaliśmy o tym TUTAJ https://przegladpraski.pl/budzet-obywateli-po-raz-trzeci/

Na łamach portalu przegladpraski.pl będziemy informować o tym i innych projektach z naszej dzielnicy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne