Miasto płotem do mieszkańców

1

Drogowcy postanowili ustawić nowe ogrodzenie pod estakadami ronda Starzyńskiego. Co ciekawe, podobne znajduje się kilka metrów wcześniej. Mieszkańcy są zdania, że to zamach na ostatnie wolne miejsce parkingowe w tej części Pragi.

Montaż kolejnego ogrodzenia odbywa się na wysokości przystanku tramwajowego we wschodniej części ronda Starzyńskiego. Jak tłumaczy Karolina Gałecka – rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich, montaż jest spowodowany silną korozją poprzednich ogrodzeń, które mają być usunięte.

Zastanowienie budzi jednak fakt; dlaczego ogrodzenie powstaje w innym miejscu? – To jasne, drogowcy postanowili uniemożliwić mieszkańcom parkowanie – mówi jeden z czytelników (nazwisko do wiad. red.). – Problem w tym, że tracimy kolejne miejsca dla samochodów i nie dostajemy nic w zamian.

Z naszych informacji wynika, że parkowanie aut w tym miejscu było niezgodne z przepisami. Drogowcy zapewne uznali, że wykorzystają sytuację i wygrodzą teren tak, aby nikt nie mógł już tutaj parkować.

– Z moich wyliczeń wynika, że parkowało tam nawet do 30 samochodów. Nigdy nie zauważyłem też, aby dochodziło do jakiś stłuczek czy zatorów z powodu tego, że ktoś wjeżdża lub wyjeżdża spod estakady – mówi nasz czytelnik.

Sytuacja z miejscami parkingowymi w tej części Pragi jest dramatyczna. Wewnętrzne ulice osiedli są zastawione przez samochody, co często utrudnia ruch służbom miejskim. Z tej sytuacji ochoczo korzysta straż miejska z komendy przy ul. Młota, która nęka mieszkańców mandatami.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja może już niedługo zmienić się na korzyść mieszkańców. W tegorocznych projektach złożonych w ramach budżetu partycypacyjnego pojawił się pomysł, który zakłada budowę miejsc postojowych wzdłuż ul. Darwina. – Zaproponowałem stworzenie ekologicznych parkingów z wykorzystaniem kratki parkingowej, co pozwoli zachować teren zielony – mówi Kamil Ciepieńko, radny i pomysłodawca. – Parking miałby powstać w miejscu szerokiego trawnika i chodnika po nieparzystej stronie ulicy.

Aby projekt został zrealizowany musi zdobyć odpowiednią liczbę głosów mieszkańców. Głosowanie rozpoczyna się 16 i potrwa do 24 czerwca. Pisaliśmy o tym TUTAJ https://przegladpraski.pl/budzet-obywateli-po-raz-trzeci/

Na łamach portalu przegladpraski.pl będziemy informować o tym i innych projektach z naszej dzielnicy.

Przekaż dalej

1 komentarz

  1. Ciepieńko już do reszty pogrzało. Jakich ekologicznych parkingów? Dewastacja trawników przez samochody to nie ekologia. Niedługo asfalt każe malować na zielono?

Dodaj komentarz