wtorek, 18 czerwca, 2024

Mieszkańcy kamienicy przy Stalowej są bezpieczni. Dwa pożary tego samego dnia

Udostępnij

Z informacji, które udało nam się zdobyć w urzędzie dzielnicy, wynika że wszyscy mieszkańcy kamienicy przy ul. Stalowej, w której wybuchł pożar, są bezpieczni i przebywają w jednym z hoteli na Pradze-Północ. W wyniku pożaru całkowicie spłonął dach budynku.

W trzypiętrowej kamienicy przy ul. Stalowej 54 doszło do pożaru we wtorek około godz. 5 rano. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci, którzy podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców.

– Zaczęli pukać i dzwonić do drzwi lokali mieszczących się na ostatnim piętrze. Zaspanych i wywabionych hałasem na korytarz mieszkańców informowali o zagrożeniu i pomagali im bezpiecznie opuścić budynek – informuje Paulina Onyszko z zespołu prasowego północno-praskiej policji. Tego samego dnia przed północą pożar wybuchł ponownie, w budynku wciąż przebywali mieszkańcy.

Zniszczenia spowodowane pożarem na poddaszu kamienicy przy ul. Stalowej 54 na Pradze-Północ.

Mieszkańcy trafili do hotelu

W akcji wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Władze miasta przygotowały specjalny autokar dla pogorzelców, a w którym znaleźli schronienie. W kolejnych godzinach zostali zakwaterowani w jednym z hoteli na Pradze-Północ.

– Wszyscy mieszkańcy są bezpieczni i mogą liczyć na wsparcie urzędników, którzy pozostają z nimi w bezpośrednim kontakcie – mówi Karolina Jakobsche, rzeczniczka dzielnicy.

Jak dodaje, w tym momencie władze Pragi czekają na decyzję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (PINB), od której zależą nasze dalsze kroki.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne