Młodzi pływacy z Jagiellonki najlepsi na zawodach

0

Zawodnicy klubu MKS Jagiellonka z Pragi-Północ zdominowali zawody pływackie na warszawskim Bemowie. Prażanie udowodnili, że są czołową ekipą w stolicy, szczególnie że na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy klubu.

Zawody „Pierwszy krok pływacki” rozpoczęły się od rewelacyjnego startu wspólnej sztafety dziewcząt i chłopców z Jagiellonki, z rocznika 2010. Prażanie nie tylko wygrali, ale pokonali rywali z dużą przewagą czasu. – Euforia z wygranej sztafety udzieliła się wszystkim i nie opuściła nas ani na chwilę do końca zawodów – mówią trenerzy. – Zawodnicy zdobywali swoje pierwsze rekordy na dystansie 50m.

Miejsca premiowane medalem zdobyli:

  • 1 miejsce – sztafeta 8×50 m stylem dowolnym w składzie: Diana Neuhorn, Olaf Knap, Dawid Majewski, Tymoteusz Stańczak, Monika Wąsiakowska, Dariusz Urbański, Blanka Damięcka, Karolina Gajewska.
  • 1 miejsce – Dariusz Urbański (50 m stylem klasycznym)
  • 2 miejsce – Wojciech Olszewski (50 m stylem motylkowym)
  • 3 miejsce – Monika Wąsiakowska (50 m stylem grzbietowym)

Do pierwszej 10. zawodników na poszczególnych dystansach weszli:

  • 4 miejsce Diana Neuhorn (50 m styl dowolny)
  • 4 miejsce Karolina Gajewska (50 m styl motylkowy)
  • 5 miejsce Tymoteusz Stańczak (50 m styl klasyczny)
  • 6 miejsce Blanka Damięcka (50 m styl klasyczny)
  • 6 miejsce Olaf Knap (50 m styl dowolny)
  • 8 miejsce Wąsiakowska Monika (50 m styl dowolny)
  • 9 miejsce Urbański Dariusz (50 m styl dowolny)
  • 9 miejsce Szerszenowicz Natalia (50 m styl klasyczny)
  • 9 miejsce Mateusz Wasiluk (50 m styl klasyczny)
  • 9 miejsce Jańczuk Klara (50 m styl grzbietowy)
  • 10 miejsce Majewski Dawid (50 m styl dowolny)

Udział w zawodach wzięli również: Potyra Jagoda, Gruziel Hanna, Szerszenowicz Natalia, Zakrzewski Jan, Kraskiewicz Jan, Wasiluk Mateusz, Włodek-Zawadzki Mikołaj, Niemczura Fryderyk, Markowska Pola, Krystman Kaja, Rząsa Amelia, Składanowski Sebastian, Kanclerz Maja, Piątkowski Józef, Gan Nadia, Zych Martyna, Goździk Stanisław, Hagiemajer Sergiusz, Mykyta Antonenko.

– Jak zwykle nie zawiedli nas rodzice, którzy dzielnie, głośno i skutecznie kibicowali swoim pociechom. Dzięki nim atmosfera zawodów była jeszcze bardziej emocjonująca, za co dziękujemy – dodaje kadra trenerska.
Pierwsza runda zawodów rozbudziła nadzieje kibiców na jeszcze lepsze wyniki w II rundzie.

Młodych pływaków prowadzi kadra trenerska w składzie: Klaudia Płaneta-Cholewa, Robert Stankiewicz, Michał Gozdalik, Joanna Konasiuk, Ilona Neuhorn i Anetta Bugaj.

Przekaż dalej

Dodaj komentarz