sobota, 9 grudnia, 2023

Muszla w parku Praskim rozpada się po remoncie

Niespełna rok mieszkańcy Pragi-Północ mogli cieszyć się wyremontowaną muszlą koncertową w parku Praskim. Zanim nowy sezon rozpoczął się na dobre drewniana scena zaczęła pękać.

Informację od mieszkańców otrzymał Kamil Ciepieńko – praski radny, który poruszył problem podczas ostatniej sesji rady dzielnicy. Sprawdziliśmy, drewniany podest jest w bardzo złym stanie. Deski tuż przy krawędzi nie są przytwierdzone do podestu, posadzka jest zniszczona, wystają z niej niebezpieczne elementy.

Muszla jest miejscem zabaw najmłodszych, którzy naśladują aktorów, piosenkarzy – mówi Anna Nogala, matka, którą spotkaliśmy w parku. – Moje dziecko już tam się nie bawi.

Remont kosztował ponad milion złotych

Modernizacja muszli zaczęła się w połowie 2017 r. a zakończyła w maju 2018 r. Oprócz remontu m.in. elewacji i dachu, powstała też pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Zamontowano panele słoneczne i ławki. Ważnym elementem modernizacji była też wymiana posadzki na scenie, która po 10 miesiącach zaczęła się rozpadać. Modernizacja kosztowała podatników ponad 1 mln 200 tys. zł.

Zniszczona posadzka muszli koncertowej w parku Praski.

Jak udało nam się ustalić, obiekt jest objęty gwarancją do 2021 r. Zarząd dzielnicy na prośbę radnego zadeklarował, że zajmie się sprawą.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości