wtorek, 23 lipca, 2024

Na Pradze jest więcej samochodów niż mieszkańców

Udostępnij

Na Pradze-Północ jest zarejestrowanych ponad 60 tysięcy samochodów. To więcej niż wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu, co oznacza, że nie musimy płacić za przejazd komunikacją miejska.

Jak udało nam się ustalić w urzędzie dzielnicy; na koniec sierpnia 2021 r. na Pradze-Północ było zarejestrowanych 61 195 aut, podczas gdy mieszkańców, zarejestrowanych na pobyt stały i czasowy jest 55 865.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską obowiązują tylko dziś. Nie musimy kasować biletów w pojazdach komunikacji miejskiej; w tramwajach, autobusach i w metrze. Bez opłat będzie można podróżować także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Bezpłatny parking przy stacji SKM Warszawa Stadion

Tego dnia bezpłatnie będzie można korzystać również z parkingów „Parkuj i Jedź”, m.in. na błoniach stadionu PGE Narodowy przy stacji kolejowej SKM Warszawa Stadion. Pracownicy ZTM zapewnią swobodny wjazd i wyjazd z obiektów.

Dzień bez Samochodu wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). Jest to cykliczne przedsięwzięcie Komisji Europejskiej poświęcone zrównoważonej mobilności miejskiej. Promuje zmianę zachowań komunikacyjnych z naciskiem na wybór transportu zbiorowego oraz innych inteligentnych i przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne