piątek, 24 maja, 2024

Na Pradze powinny powstać kolejne stacje Veturilo

Udostępnij

Na prawym brzegu Wisły jest niemal pięć razy mniej miejskich rowerów Veturilo, niż na lewym brzegu. Na jesieni miejscy urzędnicy mają zapytać mieszkańców gdzie powinny stanąć nowe stacje.

W lewobrzeżnej Warszawie znajdują się 162 stanowiska rowerowe, podczas gdy na praskim brzegu tylko 34; na Pradze Północ – 10, Praga Południe – 12, Targówek – 8, Białołęka – 4. W pozostałych dzielnicach – 0.

– Tak duża dysproporcja wynika z tego, że w czasach powstania systemu strategia zakładała budowę stacji wyłącznie w ścisłym centrum Warszawy – tłumaczy portalowi przegladpraski.pl Michał Dąbrowski z Nextbike Polska.

W 2017 roku miasto, wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich, planuje rozbudowę systemu. To, czy na Pradze powstaną nowe stację zależy przede wszystkim od samych mieszkańców.

Najwięcej stacji jest na Nowej Pradze – 6, na Starej Pradze – 4, na Michałowie i Szmulkach nie ma żadnej. – Stacja powinna powstać przy bazylice na Kawęczyńskiej w sąsiedztwie Wyższej Szkoły Menadżerskiej – mówi Grażyna Prasek, lekarka pobliskiej przychodni przy ul. Otwockiej. – Warto zachęcać mieszkańców do tego pomysłu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne