czwartek, 20 czerwca, 2024

Na Pradze rozkwita kultura

Udostępnij

W al. Solidarności na Pradze-Północ powstały ogródki sąsiedzkie, w których każdy może uprawiać grządki, hodować rośliny i pielęgnować kwiaty. Wielkie sadzenie odbędzie się 24 maja, o godz. 14.

Ogródki znajdują się w podwórku przy al. Solidarności 55, na tyłach restauracji Zigfrida. – Razem z mieszkańcami Pragi chcemy stworzyć przyjazną i atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu w samym sercu Pragi-Północ – mówią przedstawiciele Domu Kultury Praga, który organizuje przedsięwzięcie.

Praski Ogródek Sąsiedzki jest organizowany już po raz drugi. Projekt skierowany zarówno do seniorów, dorosłych i ich rodzin, jak i do całej lokalnej społeczności, bez względu na wiek.

Mieszkańcy sami będą decydować jakie rośliny będą uprawiać. Mogą to być warzywa, np. pomidor, papryka czy cukinia, zioła (bazylia, rozmaryn, szałwia) czy kwiaty, np. begonie i nagietki.

Po jakimś czasie, gdy ogród dojrzeje, Dom Kultury Praga zorganizuje niecodzienny happening kulturalno-kulinarny.

Wielkie sadzenie odbędzie się we wtorek, 24 maja o godz. 14. Udział w zabawie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają sadzonki. Więcej informacji znajdziemy w Domu Kultury Praga, w pok. 206 lub pod tel. 22 511 24 57.

sadzenie-ogrodek-sasiedzki-3

sadzenie-ogrodek-sasiedzki-2

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne