wtorek, 21 maja, 2024

Na Pradze szukają firm, które chcą zmieniać świat

Udostępnij

W Akademii Leona Koźmińskiego na Pradze-Północ ruszył program skierowany do młodych przedsiębiorstw, których celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na otaczający świat. Wspólnie z uczelnią program wspiera popularna sieć sklepów Żabka.

Koźmiński Business Hub, powstały przy Akademii Leona Koźmińskiego, to organizacja zajmująca się poszukiwaniem i wspieraniem startu-pów. Wspólnie z firmą Żabka szukają młodych przedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowego wsparcia, aby w pełni się rozwinąć. Poprzez program Żabka chce dotrzeć do start-upów, które mogą pomóc jej jeszcze lepiej realizować strategię ESG, polegającą m.in. na społecznej odpowiedzialności biznesu

Żabka poszukuje start-upów, które działają w takich obszarach jak:

  • FoodTech,
  • zrównoważony rozwój,
  • opakowania biodegradowalne,
  • dobre zdrowie i jakość życia
  • odpowiedzialna przedsiębiorczość.

Mile widziane są też rozwiązania, które dotyczą m.in. roślinnych zamienników żywności, wychwytywania i neutralizacji dwutlenku węgla z powietrza, startu na rynku pracy młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym czy rozwoju umiejętności i kompetencji przedsiębiorców na rzecz nowoczesnej gospodarki.

Firmy mogą liczyć na mentoring i wsparcie ekspertów Żabki

Program adresowany jest do młodych przedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowego wsparcia, aby w pełni się rozwinąć. Wyłonione w nim start-upy mogą liczyć na mentoring prowadzony przez wysokiej klasy ekspertów i wsparcie dopasowane do ich potrzeb. Zyskają też unikalną szansę współpracy z wszystkimi podmiotami z Grupy Żabka i możliwość przetestowania swoich rozwiązań w sieci sklepów Żabka. Rekrutacja do programu trwa do 10 kwietnia, start akceleracji został zaplanowany na maj br.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne