wtorek, 21 maja, 2024

Największy napis Legia powstał na Pradze [FOTO]

Udostępnij

To, że warszawska Praga, podobnie jak cała stolica i pół Polski oddana jest Legii, wiedzą wszyscy. W przededniu zdobycia mistrzostwa kraju przypominamy jedną z ciekawszych akcji przeprowadzonych przez kibiców Legii z Pragi.

W 2006 r. na jednym z budynków przy rondzie Starzyńskiego, w którym znajduje się maszyneria należąca do Tramwajów Warszawskich, prascy sympatycy Legii stworzyli największych na świecie napis „Legia”. Dziś po napisie nie ma już śladu, jest ukryty pod elewacją budynku.

W naszym archiwum odszukaliśmy materiały z tego okresu. Dotarliśmy też do autorów napisu.

Pierwszy napis pojawił się na budynku na przełomie 2004 i 2005 r. – Nie prezentował się zbyt okazale, dlatego postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać zgodę na oficjalne odmalowanie budynku – tłumaczy jeden z autorów.

Prascy kibice klubu z Łazienkowskiej zwrócili się do mieszkańców z pytaniem, co sądzą o takiej inicjatywie. – Zebraliśmy podpisy poparcia dla naszego pomysłu od wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą w rejonie ronda Starzyńskiego. Zwróciliśmy się z prośbą o poparcie do władz dzielnicy, Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i firmy STRABAG, nadzorującej ówczesną przebudowę ronda – mówią autorzy. – Wszyscy podeszli do naszego pomysłu z entuzjazmem.

Przy wsparciu Urzędu m.st. Warszawy i dzielnicy Praga-Północ kibice uzyskali też zgodę Zarządu Tramwajów Warszawskich. Na Pradze, w niecały jeden dzień, powstał największy wówczas w Polsce klubowy napis będący dowodem sympatii mieszkańców Pragi do warszawskiej Legii oraz przykładem dobrej współpracy młodych ludzi.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne